Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Atviri susitikimai su VšĮ „Ekoagros“ darbuotojais kovo-gegužės mėnesiais

Nuo kovo 27 d. iki gegužės 5 d. šešiolikoje Lietuvos rajonų vyksta VšĮ „Ekoagros“ darbuotojų ir ūkininkų, besidominančių ekologine gamyba ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemą pagamintų produktų (NKP) sertifikavimu, susitikimai. Jų metu įstaigos atstovai išsamiai pristato 2017 metų sertifikavimo aktualijas ir naujoves.

Kaip ir kasmet „Ekoagros“ darbuotojai ūkininkams parengė išsamią šviečiamąją programą – veda seminarus apie ekologinio ūkininkavimo reikalavimų naujausius pakeitimus ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemą pagamintų produktų (NKP) sertifikavimą, atsako į visus pareiškėjams kylančius klausimus, paaiškina bei suteikia vertingos informacijos apie sertifikavimo etapus.

Į seminarus atvyksta nauji ūkininkai, kuriuos domina ekologinė arba NKP gamyba – sertifikavimo etapai naujiems pareiškėjams, paraiškų pildymas, deklaravimas, tyrimai, tręšimas sėjomaina, sėklos atnaujinimas, derliaus ataskaita, neatitiktys ir kt. Keičiantis ekologinio ŽŪ taisyklėms bei reikalavimams, susitikimuose sulaukiame ir senųjų pareiškėjų, kuriems ypatingai aktualūs klausimai apie dirvožemio tyrimus, augalų kaitos taikymą, neatitiktis už panaudotą netinkamą sėklą. Taip pat susirinkusieji aktyviai diskutuoja ir klausinėja apie NKP – kokie augalai remiami, ar gali ūkininkai dalyvauti dvejose programose – užsiimti ekologiniu ūkininkavimu ir NKP tuo pačiu metu.

Įstaigos direktorius Antanas Makarevičius pasakoja, jog darbuotojai šiems pavasario susitikimams ruošiasi itin aktyviai: analizuoja ir sistemina informaciją apie ekologinę ir NKP gamybą, seka pasaulines tendencijas, rengia išsamius pranešimus, kuriuos pristato pareiškėjams seminarų metu. Vadovas džiaugiasi, kad į susitikimus kasmet susirenka vis daugiau aktyvių ūkininkų, kuriems svarbu gauti visą aktualią informaciją iš pirmų lūpų.

VšĮ „Ekoagros“ darbuotojų susitikimai su pareiškėjais įvyko Anykščiuose, Tauragėje, Trakų r., Zarasuose, Šalčininkų r., Panevėžyje, Rokiškyje, Raseiniuose, Ukmergėje, Vilniuje, Alytuje, Biržuose. Balandžio 20 d. supažindinimas su ekologinio ūkininkavimo reikalavimų naujausiais pakeitimais ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemą  pagamintų produktų (NKP) sertifikavimu vyks Telšiuose ir Plungėje, gegužės 5 d. – Kelmėje. Lauksime Jūsų.

Seminarų programą ir grafiką rasite https://www.ekoagros.lt/uploads/file/2017%20m%20seminaru%20programa%20grafikas.pdf