Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Kazachstano ambasadoriaus vizitas – „Ekoagros“

Š. m. kovo 3 d. Įstaigoje lankėsi Kazachstano ambasadorius Lietuvoje Bauržanas Mukhamedžanovas bei ambasados pirmasis sekretorius Žandosas Saduakasovas. Susitikimo metu „Ekoagros“ atstovai ambasadorių supažindino su įstaigos veikla, pristatė ekologinių ūkių sertifikavimo sistemą Lietuvoje. Taip pat buvo aptarti tolimesnio bendradarbiavimo planai dėl informacijos dalijimosi, konsultacijų, specialistų mokymų.

Susitikime su Kazachstano ambasadoriumi Lietuvoje Bauržanu Muchamedžanovu bei pirmuoju sekretoriumi Žandosu Saduakasovu VšĮ „Ekoagros“ direktorius Antanas Makarevičius svečiams priminė, kad Lietuva pastaraisiais metais itin aktyviai ir sėkmingai ieško naujų perspektyvių rinkų. „Pavyzdžiui, Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonei šįmet atsivėrė Japonijos rinka. Konkurencija didelė, tačiau viena iš perspektyvių nišų – auganti ekologiškų produktų paklausa“, - sakė A. Makarevičius.

Pasak VšĮ „Ekoagros“ plėtros vadovės Virginijos Lukšienės, Lietuva pasiruošusi glaudesniam bendradarbiavimui: „Mes galėtume aktyviai dalyvauti rengiant ir įgyvendinant tarpvalstybinius projektus, konsultuoti Kazachstano žemės ūkio ministerijos specialistus apie ES teisinius aktus, kviesti Kazachstano ūkininkus apsilankyti Lietuvos ekologiniuose ūkiuose ir pasinaudoti mūsų patirtimi“.

„Pasinaudoję VšĮ „Ekoagros“ pagalba Kazachstano atstovai turėtų galimybes patekti ne tik į ES, bet ir į JAV, Japonijos bei Šveicarijos ir kitų valstybių rinkas“, - sakė A. Makarevičius.

Susitikime dalyvavęs Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininkas Vilius Rekštys neseniai lankėsi Kazachstane, kur susitiko su žemės ūkio ministerijos vadovais: „Tarėmės dėl bendradarbiavimo ir ekologinės gyvulininkystės srityje ir ne tik ieškant rinkų, bet ir pradedant studentus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis ir baigiant dalijimosi galvijų auginimo patirtimi, akcentuojant kokybę“.

Susitikime su „Ekoagros“ vadovais ir specialistais Kaune Kazachstano ambasadorius B. Muchamedžanovas priminė, kad jo atstovaujama šalis yra svarbi pasaulinės grūdų eksporto rinkos dalyvė. „Mes užauginame per 20 mln. t grūdų, o vidaus rinkai reikia 8-9 mln. t. taigi esame stambūs eksportuotojai. Rinkoje padėtis sudėtinga. Anksčiau daug grūdų iš mūsų pirkdavo Rusija, o dabar jie patys stengiasi užsiauginti. Šalia yra milžiniška Kinijos rinka, tačiau pastebėjome, kad ir jie kelia vis griežtesnius kokybės reikalavimus, nori ir ekologiškų produktų, taigi mus tikrai domina „Ekoagros“ pasiūlymai bendradarbiauti ekologinio ūkininkavimo srityje, kurioje Kazachstanas žengia pirmuosius žingsnius“, - sakė ambasadorius.