Lietuvos ekologinių ūkių asociacija (LEŪA), bendradarbiaudama su šalies įmonėmis, dažnai rengia seminarus ekologiškai ūkininkaujantiems. Liepos 26 d. į Ukmergėje vykusį ekologinio ūkininkavimo seminarą, be įmonių atstovų, pasidalyti savo patirtimi atvyko mokslininkai, ūkininkai, taip pat svečiai iš užsienio – Vengrijos, Čekijos, Suomijos.
„Išklausėme įdomių seminaro pranešimų, svečių pasisakymų ir apibendrinę tai, ką išgirdome, nusprendėme kreiptis į Žemės ūkio ministeriją su pasiūlymu parengti augalų, auginamų ekologiniuose ūkiuose, veislių sąrašą“, – sako „Ekoagros“ direktorius Gintautas Labanauskas.
Augalų veislių, labiausiai tinkamų auginti ekologiniuose ūkiuose, sąrašas, „Ekoagros“ nuomone, galėtų būti parengtas bendradarbiaujant su žemės ūkio asociacijomis ir, žinoma, su mokslininkų pagalba. Tokie sąrašai yra rengiami Čekijoje, Suomijoje. Pavyzdžiui, Čekijoje rekomenduojama vasarinių kviečių IZZY veislė, Suomijoje – avižų veislė BONNA. Augalų veislės, rekomenduojamos ekologiniams ūkiams, turėtų pasižymėti atsparumu ligoms ir kenkėjams, taip pat gerai stelbti piktžoles. Artimiausiu metu „Ekoagros“ su šiuo pasiūlymu planuoja kreiptis į Žemės ūkio ministeriją.
„Džiaugiuosi, kad yra tokių ekologinio ūkininkavimo entuziastų kaip Ukmergės rajono ūkininkas Valentinas Genys. Jei tokių ūkininkų Lietuvoje būtų daugiau, būtų sparti ekologinio ūkininkavimo pažanga“, – sako „Ekoagros“ vadovas. V. Genys seminare dalijosi ekologinių javų auginimo gamybine patirtimi, po teorinės dalies vyko augalų veislių demonstracinių bandymų apžiūra.
Taip pat „Ekoagros“ direktorius pabrėžia, kad labai svarbus ir verslo dėmesys ūkininkui. Šį renginį, bendradarbiaudama su LEŪA, organizavo UAB „Agrolitpa“. Įmonė ūkininkams paruošė turiningą ir naudingą programą.
„Ekoagros“ informacija