Šiaurės ir Baltijos šalių ekologinės gamybos sektoriaus organizacijų atstovai turi tradiciją kiekvienais metais susitikti apžvelgti ekologinės gamybos sektoriaus raidą – pasidalyti naujienomis, pasidžiaugti pasiekimais ir kartu aptarti probleminius klausimus bei galimus būdus jiems spręsti.
Susitikimas organizuojamas kaskart vis kitoje šalyje. Šiemet jį organizavo didžiausia regiono šalis Švedija, kuri turi ir didžiausią ekologinei gamybai skirtą plotą, t. y. daugiau kaip 600 000 ha. Nors, beje, regiono lydere pagal žemės ūkio naudmenų procentą, skirtą ekologinei gamybai, išlieka Estija, kurioje ekologinė gamyba sudaro 22 proc. dirbamos žemės.
„Šiaurės ir Baltijos šalys susitinka tokiu formatu neatsitiktinai. Regione susiduriame su panašaus pobūdžio problemomis ir iššūkiais, todėl specialistų susitikimai padeda suvienodinti požiūrį į problemų sprendimą, lengviau interpretuoti dviprasmiškas situacijas. Čia ne tik nagrinėjame reglamentų nuostatas, bet ir apžvelgiame praktines situacijas bei realius pavyzdžius, – sako „Ekoagros“ kokybės vadovas tomas Demikis. – Viena iš susitikimo dalių yra vizitas į priimančiosios šalies ekologinės gamybos ūkius ir įmones. Tai puiki galimybė tiesiogiai susipažinti su kitų šalių ūkininkais, išgirsti jų mintis ir gyvai pamatyti, kaip jų ūkiuose yra įgyvendinamos ekologinės gamybos taisyklės.“
Priimančiosios šalies vėliavą 2025 m. susitikimui iš Švedijos perėmė Lietuva.
„Tikiuosi, mums pavyks suorganizuoti ne mažiau įdomų, kupiną diskusijų ir įspūdžių renginį, parodyti pažangių ekologinės gamybos ūkių darbo kasdienybę. Paskutinis toks renginys Lietuvoje vyko 2016-aisiais, tad per 9 metus padaryta pažanga tikrai labai matoma“, – sako „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė.
Nuotraukose – šiemetiniame susitikime Lietuvai atstovavusi „Ekoagros“ komanda ir akimirkos iš Švedijos ekologinės gamybos ūkių