Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Nuo šiol su kitomis ES sertifikavimo įstaigomis bendradarbiausime ir bendrausime tiesiogiai

„Ekoagros“ tapo Europos ekologijos sertifikuotojų tarybos (tarptautinis trumpinys – EOCC) – tarptautinės ekologinę gamybą sertifikuojančių kontrolės įstaigų ir institucijų asociacijos – nare.

„Sertifikavimo įstaigos šiomis dienomis susiduria su dideliais iššūkiais siekdamos nustatyti sukčiavimo ir pažeidimų schemas ekologinėje gamyboje, rizikos vertinime, atsekamume“, – sako „Ekoagros“ plėtros vadovė Virginija Lukšienė. – Esminis šios narystės privalumas – tai galimybė dalyvauti tarybos darbo grupėse, kartu diskutuoti bei spręsti aktualius su ekologinės gamybos sertifikavimu susijusius klausimus tiek praktiniu, tiek politiniu lygmeniu.“

EOCC – tai tarptautinė ekologinę gamybą sertifikuojančių kontrolės įstaigų ir institucijų asociacija, įkurta 2010 metais, kuriai šiuo metu priklauso 51 narys. Pagrindinis EOCC įstatuose numatytas tikslas – didinti kontrolės ir sertifikavimo veiklos patikimumą bei priimti sprendimus, susijusius su Europos ekologiniu žemės ūkiu. EOCC taip pat siekia tobulinti Europos ekologinės gamybos veiklą ir sertifikavimo procesus reglamentuojančius teisės aktus.

EOCC savo kompetencijos ribose yra ES pripažįstama kaip visavertis partneris ir šiuo metu yra dviejų Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato pilietinio dialogo grupių narė, dalyvauja Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato darbo grupių veikloje bei yra įregistruota Europos skaidrumo registre.

„Ekologiškų produktų importas nuo 2017 m. spalio pradedamas vykdyti tik per TRACES sistemą, – sako plėtros vadovė. – Dirbant su šia sistema susiduriama su netipinėmis situacijomis, iškyla klausimų, į kuriuos sudėtinga gauti atsakymus. Todėl glaudus ir tiesioginis bendradarbiavimas su kitomis ES sertifikavimo įstaigomis padėtų greičiau spręsti netipines situacijas, turinčiomis įtakos sertifikavimo proceso eigai, operatyviai derinti ir aiškintis ES ekologinio sektoriaus naujoves, teisės aktų pakeitimus ir kt.“

„Ekoagros“ kartu su kitais šios asociacijos nariais nuo šiol galės atstovauti kontrolės įstaigų ir institucijų interesams ES institucijose, valstybėse narėse ir tarp ekologinio sektoriaus suinteresuotųjų šalių, teikti pasiūlymus, keistis informacija, su kitais nariais derinti ES ekologinį sektorių reglamentuojančių teisės aktų interpretavimą.

„Tikime, kad įstaigos narystė EOCC darys įtaką teikiamų ekologinės gamybos sertifikavimo paslaugų kokybės gerinimui, strateginių tikslų įgyvendinimui, veiklos efektyvinimui“, – sako „Ekoagros“ plėtros vadovė.

EOCC interneto svetainė: https://eocc.nu