Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Spauda apie mus: interviu su „Ekoagros“ direktoriumi Gintautu Labanausku

„Ūkininko patarėjas“ kalbino naująjį „Ekoagros“ direktorių dr. Gintautą Labanauską. Pateikiame interviu (sutrumpintą, spausdintas „Ūkininko patarėjuje“ 2018-04-12 Nr. 41 (3749).

Pažangus gyvenimo būdas

Dar per anksti plačiau dėsty­ti savo viziją. Tačiau akivaizdu, kad žmonės, jei tik turi galimybę, renkasi ekologišką produkciją, aktyvų, sportišką gyvenimo būdą ir stengiasi sveikai maitintis. Man tai irgi labai svarbu. Pastaruo­ju metu visuomenė ypač karštai diskutuoja apie ligoninių pacien­tų, darželinukų, mokinių maisto kokybę. Daugelyje Europos Są­jungos šalių gydymo įstaigoms, mokykloms, kariniams daliniams tiekiamas ekologiškas maistas. Savo programoje siūliau iš įvai­rių žinybų atstovų sudaryti darbo grupę, kuri sukurtų finansavimo modelį ikimokyklinukams, vyres­niems vaikams ekologiškai maitinti – juk toks maistas brangesnis.

Pasiryžęs gilinti žinias

Anksčiau mano darbas buvo kitoks, bet prieš konkursą išsa­miau pasidomėjau „Ekoagros“ veikla, bendravau su ekologinių ūkių savininkais. Manau, pavyko perprasti šią sritį. Juk turiu ilga­metę vadybininko patirtį. Be to, „Ekoagros“ direktorius nuolat turi kelti savo kvalifikaciją ir gilinti profesines žinias apie ekologinės žemdirbystės produktų sertifika­vimą, perdirbimą, ženklinimą, importo ir eksporto tvarką, mais­to kokybę. Žinau, kad lietuvišką ekologinį ūkininkavimą slegia keli spręstini klausimai. Esu pasi­ryžęs jų imtis.

Bus kai kurių pokyčių

Dabar „Ekoagros“ sertifi­kuoja ekologinius ūkius, eko­logiškus maisto produktus, tekstilės, kosmetikos gaminius, ekologiško bei nacionalinės kokybės maisto perdirbimo ir prekybos grandinę, suteikia patvirtinamuosius dokumentus, leidimus iš trečiųjų šalių impor­tuoti ekologiško gaminio etiketę turinčius produktus, tikrina ir sertifikuoja ekologinius proce­sus ne Europos Sąjungos narėse (daugiausia Rusijoje ir kitose Nepriklausomų valstybių san­draugos šalyse – red. past.).

Tikriausiai bus šiek tiek tobulinama, optimizuojama, skaidrinama „Ekoagros“ įstai­gos veikla. Pritaikoma visuo­menės poreikiams, gyvenimo reikalavimams. Bet tikrai jokių struktūrinių revoliucijų nekel­siu. Esu evoliucinio vystymosi šalininkas. Manau, įstaiga tu­rėtų ne tik dalyti maisto pro­duktų kokybės dokumentus, bet ir propaguoti, populiarinti ekologines idėjas.

Konkursą laimėjusio „Ekoagros“ vadovo CV

G. Labanauskas gimė 1963 m. birželio 19 d. Lakū­nas inžinierius, ekonomikos mokslų daktaras. 1987–1988 m. mobilizuotas į sovietų kariuomenę, nublokštas į Afganistano karo pragarą. 2001–2003 m. ėjo Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos Tranzito ir gele­žinkelių transporto departa­mento direktoriaus pareigas. 2003–2014 m. vadovavo Vidaus vandens kelių direk­cijai. Dabar – Kauno tech­nologijos universiteto Eko­nomikos ir verslo fakulteto Akademinio centro docentas. 1999–2011 m. buvo Lietuvos socialdemokratų partijos na­rys, vadovavo partijos Kauno skyriui. 2011 m. subūrė vi­suomeninį judėjimą „Dirbam Kaunui“. 2002 m. su bendra­minčiais įkūrė Gintauto La­banausko labdaros ir paramos fondą. Yra išleidęs prozos ir poezijos knygų.

Parengė ŪP korespondentas Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS