Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Apdovanoti vaikų ir jaunimo kūrybinio konkurso nugalėtojai

Penktadienį, gruodžio 15 d., Žemės ūkio ministerijos Didžiojoje salėje apdovanoti Respublikinio kaimo vaikų ir jaunimo konkurso „Po tėviškės dangum 2017“ nugalėtojai. Konkursą organizavo Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras kartu su viešąja įstaiga „Ekoagros“. Iniciatyvą rėmė Žemės ūkio ministerija.

Konkurso vertinimo komisija atrinko 31 kūrybinį darbą – kandidatus į nugalėtojus. Jie visi buvo paskelbti konkurso feisbuko paskyroje. Feisbuko lankytojai balsuodami išrinko Publikos prizą. Juo tapo daugiausia „patinka“ surinkęs Ievos Odinaitės (Ylakių gimnazijos 3 g klasės mokinė) kūrybinis darbas „Pasaulis mūsų rankose“. Visus atrinktus kūrybinius darbelius galima pamatyti feisbuko paskyroje „Po tėviškės dangum“.

Iš atrinktųjų komisija daugiausiai balų skyrė 13 kūrybinių darbų, kurie papuoš kitų metų kalendorių. Nugalėtojais tapo:

 1. Egidijus Fedorenka (Druskininkų savivaldybės Viečiūnų progimnazijos 4 klasė) ir jo kūrybinis darbas „Lietuvos didysis ūkis“.
 2. Aida Jarušauskaitė (Upynos Stasio Girėno mokyklos 4 klasė) ir jos kūrybinis darbas „Į ekologišką sveikatos šalį“.
 3. Guoda Baldauskaitė (Upynos Stasio Girėno mokyklos 4 klasė) ir jos kūrybinis darbas „Močiutės kepyklėlė“.
 4. Akvilė Bielskutė (Trakų rajono Aukštadvario mokykla-darželis „Gandriukas“) ir jos kūrybinis darbas „Ekologiškame ūkyje“.
 5. Nikita Toločko (Trakų rajono Rykantų universalus daugiafunkcis centras) ir kūrybinis darbas  „Lietuva, rūpinkis gamta!“
 6. Eva Risakovaitė (Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos 6 klasė) ir jos kūrybinis darbas „Sugrįžkime į gamtą“.
 7. Gabija Apyvalaitė (Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos 7 klasė) ir jos kūrybinis darbas „Augink ekologiškai“.
 8. Radvilė Vičaitė (Joniškio „Saulės" pagrindinės mokyklos 6B klasė) ir jos kūrybinis darbas „Lietuvai 100“.
 9. Evita Rupšytė (Lazdijų rajono Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos 8B klasė) ir jos kūrybinis darbas „Ne tik mada, bet ir rūpestis“.
 10. Alnaras Čepononis (Lazdijų rajono Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos 3 a g klasė) ir jo kūrybinis darbas „Saugokime Lietuvą ir būkime ekologiški!“
 11. Odeta Strankauskaitė (Lazdijų rajono Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos 2g klasė) ir jos kūrybinis darbas „Lietuva – sveikų ir drąsių žmonių šalis“.
 12. Aida Matusevičiūtė (Lazdijų rajono Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos 3 a g klasė) ir jos kūrybinis darbas „Mergina su obuoliu – mūsų pasauliu“.

Kalendoriaus viršelio nugalėtoja – Kamilė Kriščiūnaitė (Joniškio „Saulės" pagrindinės mokyklos 10a klasės mokinė) ir jos kūrybinis darbas „Laisva Lietuva“.

Nugalėtojai apdovanoti žemės ūkio ministro padėkomis, Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro ir „Ekoagros“ prizais bei Žemės ūkio ministerijos atminimo dovanomis. Juos įteikė žemės ūkio ministro patarėja Liuda Tuomaitė, Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro direktorė Lina Gumbrevičienė ir „Ekoagros“ plėtros vadovė Virginija Lukšienė.

Taip pat „Ekoagros“ specialusis prizai įteiktas Gabijai Grikštaitei (Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija) ir jos darbui „Sveikinimas“. Šis piešinys bus panaudotas kuriant „Ekoagros“ kalėdinį atviruką.

Respublikinį kaimo vaikų ir jaunimo konkursą „Po tėviškės dangum“ Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras organizuoja jau tryliktą kartą. Tai kūrybinis kaimo vaikų ir jaunimo konkursas, kurio temos ir užduotys kasmet skiriasi. Konkurso tema šiais metais buvo „Palinkėjimas Lietuvai šimtmečio proga „Eko link“. Užduotis – sukurti sveikinimo atvirlaiškį Lietuvai šimtmečio proga su palinkėjimu Lietuvos visuomenei gyventi ekologiškiau.