Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

„Ekoagros“ dalyvauja parodoje „Sprendimų ratas 2017“ Aleksandro Stulginskio universitete

„Ekoagros“ dalyvaus kasmetinėje miško, medžioklės, ir gyvulininkystės technologijų parodoje „Sprendimų ratas 2017“, vyksiančioje spalio 5–7 d. Aleksandro Stulginskio universitete.

Anot organizatorių, tai jau dešimtoji šiai tematikai skirta paroda.

Erdviose lauko aikštėse įsikurs miško, žemės ir komunalinio ūkio techniką pristatantys eksponentai. Paviljone Nr. 2 įsikurs Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ir kitos tematinės ekspozicijos. Taip pat, čia esančioje iškilmių aikštelėje vyks ne tik parodos lauratų apdovanojimas, bet ir gausybė kitų renginių. Socialinio verslo ir regionų produktų ekspozicijose savo produkciją demonstruos vietos bendruomenės iš 10-ties šalies rajonų. Be amatininkų gaminių ir maisto produktų, bendruomenės parodoje pristatys ir savo sukurtus tematinio turizmo maršrutus bei edukacines programas. Ypač plačiai savo produkciją demonstruos Kauno rajonas.

Šiais metais Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) pasiūlys siurprizų: kvies parodos lankytojus dalyvauti bendrame Gamtos tyrimų centro ir LMŽD projekte, skirtame pagerinti stambiųjų mūsų krašto plėšrūnų – meškų, vilkų ir lūšių – apskaitą, atskleis kodėl lietuviški stirninai augina geriausius ragus. Kaip kasmet vyks LMŽD narių, susirinkusių iš visos Lietuvos, ant laužo išvirtos žvėrienos sriubos ir žuvienės degustacijos. Parodą puoš draugijos bendražygių, tikro žemaičio Kosto Slivskio ir medžioklių piligrimo Valdo Danilevičiaus, geriausios nuotraukos.

Kaip niekad iki šiol sausakimšas trečiasis paviljonas lankytojus vilios ne tik įprastomis gyvūnų ekspozicijomis – čia bus galima pasigrožėti galvijais (belgų mėlynaisiais mišrūnais), dekoratyviniais paukščiais, alpakomis, poniais, triušiais, žirgais, ožkomis ir avimis. Čia vilios ir galimybė susipažinti naujausiomis gyvulininkystės technologijomis.

Antrąją parodos dieną, 13 val. paviljone Nr. 2 vyks Petro ir Dominyko Vyšniauskų koncertas „Džiazo medžioklė“. Po koncerto, 14.30 val. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba organizuos žaidimą - viktoriną „Atrask, pažink, saugok“. Nugalėtojų laukia prizai.

„Sprendimų ratas“ jau neįsivaizduojamas be šunų šou – ketvirtadienį 14 val. programą rodys klubas „Nasrai“, o šeštadienį 12 val. - medžiokliniai šunys.

Šeštadienį 11 val. paviljono Nr. 2 scenoje vyks pirmasis Lietuvos medžioklės ragų šaukinių konkursas, kurį organizuoja Lietuvos miškininkų sąjunga ir ASU Miškų ir ekologijos fakultetas.

Visomis parodos dienomis paviljone Nr. 2 vyks ASU Agronomijos, Miškų ir ekologijos bei Žemės ūkio fakultetų mokslininkų ir specialistų konsultacijos. Šiais metais itin gausi bus parodos šviečiamoji programa – dvidešimt viename seminare bus aptariamos pačios įvairiausios temos.

Kaip ir kasmet, lankytojus kvies gausi ir įvairiaspalvė sodinukų ir amatų mugė. Dailieji amatai įsikurs paviljone Nr. 1.

Parodos darbo laikas – nuo 9 iki 17 val., lankymas nemokamas.