Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Apžvelgtos dirvožemio našumo palaikymo ir didinimo priemonės ekologinės gamybos ūkiuose

Lietuvos ekologinių ūkių asociacija šią savaitę ekologiškai ūkininkaujantiems suorganizavo seminarą „Dirvožemio našumo palaikymo ir didinimo priemonės ekologinės gamybos ūkiuose“. „Žengiame į priekį ir gilinamės į naujoves“, – mokslo ir šioje srityje dirbančių įstaigų pagalba ir bendradarbiavimu su ūkininkais seminaro pradžioje džiaugėsi asociacijos pirmininkas Saulius Daniulis. Savo žiniomis, mokslinių tyrimų rezultatais bei kita naudinga informacija seminare su dalyviais pasidalijo mokslininkai, specialistai iš Aleksandro Stulginskio universiteto, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Joniškėlio bandymų stoties, VšĮ „Ekoagros“ ir net iš Ukrainos.

„Įrodyta, kad aukštesni organizmai, kaip augalai ar gyvūnai, negali egzistuoti be mikroorganizmų“, – savo pranešimą apie mokslo pasiekimus tiriant mikroorganizmų svarbą dirvožemio derlingumui, augalų mitybai ir sveikatingumui bei naujausius mikrobiologinius produktus pradėjo mokslininkas iš Ukrainos prof. Vitaly Volkohon. Pasak jo, šių produktų efektyvumas ir yra didžiausias būtent ekologinėje gamyboje.  

ASU docentė Irena Pranckietienė pateikė ekologiniams ūkiams registruotų trąšų apžvalgą. „Visos trąšos geros, svarbu žinoti, kam, kurių ir kiek reikia naudoti“, – sakė mokslininkė. Jos siūlymu, interneto erdvėje pateikiamos informacijos apie ekologinėje gamyboje leidžiamas naudoti trąšas sunorminimas, susisteminimas būtų nemažas palengvinimas ūkininkaujantiesiems, padėtų jiems lengviau orientuotis siūlomų trąšų įvairovėje.  

LAMMC Joniškėlio bandymų stoties vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Aušra Arlauskienė pristatė mokslinių tyrimų rezultatus, padedančius atsirinkti, kokius dirvožemio našumo išsaugojimo ir augalų aprūpinimo maisto medžiagomis būdus pasirinkti ekologinėje gamyboje.

„Pagrindinės ekologinės augalų produktų gamybos valdymo sistemos dalys – dirvožemio derlingumo priežiūra, rūšių ir veislių parinkimas, daugiametė sėjomaina, organinių medžiagų perdirbimas ir kultivavimo metodai“, – sakė „Ekoagros“ I sertifikavimo skyriaus vedėjas Virginijus Masionis. Jis savo pranešime apžvelgė Ekologinio žemės ūkio taisyklių reikalavimus sėjomainai ir dirvožemio gerinimui.

Renginio, sutraukusio didelį klausytojų būrį, pabaigoje Žemės ūkio ministerijos Agroaplinkosaugos ir ekologinio ūkininkavimo skyriaus vedėja Ausma Miškinienė paragino asocijuotas žemdirbių struktūras apsvarstyti ir teikti ministerijai siūlymus dėl Ekologinio žemės ūkio taisyklių tobulinimo, kad iki kito ūkių patikrų sezono pradžios būtų galima atlikti reikalingus taisyklių pakeitimus.

Dr.Aušros Arlauskienės pranešimas; VšĮ "Ekoagros" I-ojo skyriaus vadovo Virginijaus Masionio pranešimas.

„Ekoagros“ informacija