Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

BIOFACH: klimato apsauga, tvarumas ir pasaulinis apsirūpinimas maistu

Po dvejų metų pertraukos Vokietijoje, Niurnberge, liepos pabaigoje pirmaujanti pasaulyje tarptautinė ekologiškų produktų paroda Biofach vėl sukvietė ekologinę bendruomenę susitikti gyvai ir pasidalyti patirtimi, naujienomis bei apsikeisti idėjomis ir planais ateičiai.  

Susitikimai, ryšiai, profesinės diskusijos kongrese, tendencijos, naujovės, atradimai, pasiekimai, įžvalgos... Tuo šįkart dalijosi 2276 dalyviai iš 94 šalių. Galimybe tai pažinti pasinaudojo daugiau nei 24000 lankytojų iš 137 šalių. Kaip visada, parodoje neapsieinama be naujovių – šiemet tai speciali ekspozicijos zona „Nesupakuota“, asmens priežiūros priemonių mugės VIVANESS dirbtuvių zona.

Parodos ir kongreso temomis tapo pagrindiniai mūsų laikmečio klausimai – klimato apsauga, tvarumas, pasaulinis apsirūpinimas maistu. Nagrinėti klausimai, susiję su dabartiniais rinkos pokyčiais ir tendencijomis, politinėmis aktualijomis ir teisinėmis sistemomis. Dalintasi ir patirtimi, kaip Europoje sekasi šiam sektoriui gyventi su naujuoju ES ekologinės gamybos reglamentu, įsigaliojusiu nuo šių metų ir žyminčiu sektoriaus reglamentavimo bei reguliavimo atsinaujinimo pradžią.  

„Sveiki sugrįžę – tokia buvo palaikančioji žinutė grįžus į įprastą Biofach kongreso ir parodos formatą, nors ir vasaros ritmu. Šiemet išskirčiau dvi esmines temas, – sako „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė. – Suvaldžius pandemiją ir atsidūrus karo Europoje akivaizdoje išsigrynino stiprus akcentas atsparumui. Ar mes pasirengę, nepaisant grėsmių, spaudimo ir neapibrėžtumo, išlaikyti poziciją, kad ekologinės gamybos principai yra esminiai siekiant užtikrinti maisto produktų gamybos atsparumą ir nekenksmingumą klimatui? Ir ar gali mūsų žemės ūkio ir maisto sistema būti pertvarkyta taip, kad ekologiniai ūkiai galėtų ekonomiškai palankiai sau leisti įgyvendinti teigiamą poveikį ir vengti žalingo poveikio klimatui, aplinkai, biologinei įvairovei, gyvūnų gerovei ir žmonių sveikatai? Abi temos turėjo stiprius argumentus – taip! O vėl sutiktas gyvai bendraminčių būrys, „Ekoagros“ komandos aktyvus dalyvavimas, parodos dalyvių gausa, palaikymas ir įsitraukimas, ekologiškų produktų įvairovė ir naujovės nepaliko abejonių – tikrai taip. Ekologija yra ateitis, įkvėpta gamtos ir užtikrinta žmogaus sąmoningumo.“

Tęstinumas – vienas svarbiausių dalykų organizuojant tokius renginius. Tad jau formuojamos ir 2023-iųjų kongreso temos ir pagrindiniai klausimai. Koks ryšys tarp ekologinio ūkininkavimo, klimato apsaugos ir sveikatos? Koks ekologinės sistemos vaidmuo ateities žemės ūkio transformacijoje, pasaulinių krizių valdymo ir aprūpinimo maistu kontekste? Kokį potencialą planetai siūlo ekologinė sistema? Kokios pasaulinės plėtros užduotys laukia politikos formuotojų, visuomenės ir ekologinio ūkininkavimo sektoriaus? Teminį akcentą kitam kongresui kartu kurs IFOAM Organics International, BÖLW (Vokietijos ekologiškų maisto gamintojų federacija) ir BIOFACH.  

Taip pat jau nuspręsta, kad BIOFACH grįš prie tradicijų ir vėl vyks žiemą. Kitos paroda data – 2023 m. vasario 14–17 d.

„Ekoagros“ nuotraukose: BIOFACH 2022 akimirkos