ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Ekoagros title

„Brexit“: keistųsi reikalavimai tarptautinei prekybai ekologiškais produktais

Jungtinei Karalystei (JK) spalio 31 d. išstojus iš Europos Sąjungos (ES) ir tapus trečiąja šalimi, keistųsi reikalavimai tarptautinei prekybai ekologiškais produktais – importui, eksportui.

Įmonėms, perkančioms ekologiškas žaliavas iš JK, būtų taikomi importo iš trečiųjų šalių sertifikavimo reikalavimai. Kadangi per trumpą laiką sertifikavimo įstaigai vienu metu apdoroti didelį kiekį paraiškų gali būti sudėtinga, „Ekoagros“ prašo pareiškėjų pasiruošti iš anksto šiam galimam pokyčiui – pasidomėti reikalavimais, pasiruošti dokumentus, susisiekti su sertifikavimo įstaiga.  

Daugiau informacijos apie importo iš trečiųjų šalių veiklos sertifikavimą – „Ekoagros“ interneto svetainėje (Eksportas, importas). Dėl detalesnės informacijos galima kreiptis ir tiesiogiai į „Ekoagros“ III sertifikavimo skyriaus, atsakingo už ekologiškų produktų perdirbimo ir prekybos sertifikavimą, darbuotojus.

Tačiau kokie reikalavimai būtų taikomi ekologiškų produktų importavimui iš JK ir eksportui į šią šalį bei kokio sertifikato reikalaujama, taptų aišku tik Didžiajai Britanijai jau pasitraukus iš ES ir priėmus atitinkamus sprendimus.

VšĮ „Ekoagros“ informacija