Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Ekoagros title

Didėjant paukščių gripo grėsmei būtina laikytis saugumo reikalavimų

Plintant paukščių gripo virusui Europos Sąjungos šalyse (ES) ir su ES besiribojančioje Ukrainoje atsakingos šių šalių institucijos ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) taip pat teikia rekomendacijas mūsų šalies paukščių augintojams bei keliaujantiems asmenims.

Paukščių gripas – itin užkrečiama ūminė virusinė laukinių ir naminių paukščių liga. Pagrindiniai viruso nešiotojai ir platintojai gamtoje yra migruojantys laukiniai vandens paukščiai.

Veterinarijos specialistai perspėja – jeigu šioms ES šalims nepavyks sustabdyti paukščių gripo plitimo, laukia išties įtemptas pavasaris dėl šiuo laiku migruojančių paukščių, todėl būtina labai griežtai laikytis biologinio saugumo reikalavimų.

Naminiams paukščiams skirtą pašarą VMVT rekomenduoja laikyti taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų, nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių naminiams paukščiams girdyti, vengti lankymosi kitose paukščių laikymo vietose, namines antis ir žąsis laikyti atskirai nuo kitų naminių paukščių, stebėti paukščių sveikatos būklę.

Pastebėjus pakitimų ar radus laukinio vandens paukščio gaišeną reikia nedelsiant informuoti artimiausią VMVT departamentą (tel. 8 800 40403) arba privatų veterinarijos gydytoją.

Keliautojų, kurie šiuo metu lankosi paukščių gripą patvirtinusiose ES valstybėse, taip pat primygtinai prašoma imtis atsargumo priemonių, vengti kontaktų su paukščiais, laikytis asmens higienos, iš tų šalių nesivežti paukštienos ir jos gaminių. 

Pasirodžius pirmiesiems paukščių migracijos požymiams (bus paskelbta iš anksto), gyventojams bus nurodyta laikyti naminius paukščius pastatuose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, kurios įrengtos taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais paukščiais.

VšĮ „Ekoagros“ primena, kad, pagal Komisijos reglamento (EB) Nr. 889/2008 14 str. reikalavimus, ekologiškai auginamiems naminiams paukščiams diendaržiai turi būti prieinami mažiausiai trečdalį jų gyvenimo. O kai dėl Bendrijos teisės aktais nustatytų apribojimų ar įsipareigojimų naminiai paukščiai laikomi uždarose patalpose, jiems turi būti nuolat duodama pakankamai stambiųjų pašarų ir medžiagų, tinkamai patenkinančių jų fiziologinius poreikius.

Visas VMVT rekomendacijas ir nuolat atnaujinamą informaciją rasite čia: https://vmvt.lt/node/4073.

Vizualinė informacija – iš VMVT interneto svetainės

VMVT ir VšĮ „Ekoagros“ informacija