Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

„Ekoagros“ ir šiais metais parėmė Ukrainoje vykdomą „Sėklų projektą“

Praėjusiais metais prasidėjusi VšĮ „Ekoagros“ ir Ukrainos nevyriausybinės organizacijos (NVO) „Strateginių iniciatyvų centras“ draugystė tęsiasi ir šiemet.

Nuo karo Ukrainoje pradžios Chmelnyckio sritis priima daugybę pabėgėlių iš kitų šalies vietovių. Miestui negalint priimti tokio didelio skaičiaus atvykėlių, nemaža dalis jų apsistoja aplinkiniuose kaimuose.

Tai įvertinusi NVO „Strateginių iniciatyvų centras“ inicijavo „Sėklų projektą“ – į kaimo vietoves Chmelnyckio srityje atsikėlusiems žmonėms pavasarį išdalina sėklų paketus, kad jie galėtų patys užsiauginti pagrindinių daržovių, taip pat aprūpina kitomis daržininkystei reikalingomis priemonėmis.

„Ekoagros“ skyrė paramą šiam projektui jau pernai. Bendradarbiavimą pratęsti nutarta ir šiemet – balandį buvo pasirašyta nauja sutartis dėl paramos.

Ukrainos NVO vadovė Natalija Šmurikova informavo, kad 500 šeimų jau yra aprūpinta sėklų dėžutėmis su 30 rūšių sėklomis. Dabar, gavus „Ekoagros“ paramą, startuos antras projekto etapas.

„Visa širdimi palaikome nuo karo žiaurumų kenčiančią Ukrainos tautą. Ši tęstinė iniciatyva ne tik prasminga, praktiška, bet ir psichologiškai vertinga, – sako „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė. – Pagal psichologus, žmogui, norinčiam išsaugoti viltį, vienas iš svarbiausių dalykų yra jausmas, jog jis gali kontroliuoti savo gyvenimą. Šitas projektas būtent tą ir suteikia – praradusieji namus gali užsiauginti maisto, patys pasirūpinti savimi ir neprarasti vilties, kad gyvenimas tęsiasi.“

„Ekoagros“ informacija

NVO „Strateginių iniciatyvų centras“ nuotraukos