Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

„Ekoagros“ rekomenduoja: leidinys apie ekologinio žemės ūko naudą klimatui ir bioįvairovei

Dabartiniame jau fiksuojamų klimato kaitos padarinių ir dar galimų grėsmių ateičiai kontekste ekologinio ūkininkavimo teigiama įtaka gamtinei aplinkai neabejojama. Sutariama, kad nors ekologinė gamyba nėra greitas sprendimas, tačiau daromas poveikis yra pastovus ir ilgalaikis.  

Tarptautinė organizacija IFOAM Organics Europe yra parengusi leidinį „Organic agriculture and its benefits for climate and biodiversity“ („Ekologinis žemės ūkis ir jo nauda klimatui bei bioįvairovei“).

Jame pateikiama daug susistemintos ir apibendrintos informacijos, statistinių duomenų, mokslinių faktų apie ekologinio gamybos būdo poveikį aplinkai – naudą klimatui, vandeniui, bioįvairovei, dirvožemiui ir augalų sveikatai.

Visą leidinį (anglų k.) atsisiųsti galima čia:

https://www.organicseurope.bio/content/uploads/2022/04/IFOAMEU_advocacy_organic-benefits-for-climate-and-biodiversity_2022.pdf?dd

Taip pat daugiau organizacijos IFOAM Organics Europe leidinių rasite jų interneto svetainės www.organicseurope.bio skyrelyje „Biblioteka“ (eiti į „Resources“, tada į „Library“).

O čia – dalis leidinyje pateikiamų statistinių mokslinių duomenų: