Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

„Ekoagros“ ruošiasi USDA NOP akreditacijos pratęsimui

Šią savaitę „Ekoagros“ su vizitu lankėsi Stephen‘as Nix‘as, Jungtinių Amerikos Valstijų Žemės ūkio departamento (USDA) Nacionalinės ekologijos programos (NOP) akreditacijos vadovas.

„Ekoagros“ yra akredituota vykdyti ekologinės gamybos sertifikavimo pagal USDA NOP reikalavimus veiklą nuo 2017 m. Akreditacija suteikiama kas 5 metus, tad šiemet atėjo metas persiakredituoti. Tam, kad akreditacija būtų pratęsta, įstaiga yra audituojama – tikrinama, kaip ji atlieka sertifikavimo procesus,  koks jos potencialas ir gebėjimas tai atlikti. Tokiu tikslu – visa tai įvertinti į Lietuvą ir atvyko Stephen‘as Nix‘as.

„Visos privalomos patikrinimo procedūros jau atliktos, tas dabar laukiame galutinės ataskaitos. Svečio išvados buvo palankios mūsų įstaigai, tad pagrįstai galime tikėtis ir teigiamo sprendimo dėl tolesnės veiklos. Sėkmingas persiakreditavimo procesas suteiks mūsų įstaigai galimybę plėsti kontrolės ir sertifikavimo paslaugas Lietuvoje ir užsienyje“, – sako „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė.

Pagal NOP „Ekoagros“ vykdo ekologinės gamybos sertifikavimą augalininkystės, gyvulininkystės, tvarkybos ir laukinės augalijos srityse. Akreditacija suteikta pagal 1990 m. Ekologinio maisto gamybos aktą ir USDA ekologijos reglamentą (7 CFR Part 205).