Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

„Ekoagros“ seminaras „Kaip atpažinti ekologiškus produktus“ – parodoje „Inno Panorama“

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija tradiciškai kviečia visus šį rudenį susitikti parodoje. Organizatoriai pristato naują renginio koncepciją ir rugsėjo 26–28 d. kviečia į tarptautinę parodą „Inno Panorama“, kurios moto – „Sprendimai regionų plėtrai“. Kaip visada, parodoje numatyta įvairi šviečiamoji programa.

Rugsėjo 28 d. (šeštadienį) 10.00–12.00 val. II paviljone, diskusijų erdvėje, „Ekoagros“ seminaras „Kaip atpažinti ekologiškus produktus“. Pranešėja – Reda Butkevičiūtė, III sertifikavimo skyriaus vadovė.

Per pastaruosius penkiasdešimt metų į maistą imta dėti net keli tūkstančiai naujų cheminių priedų. Dažnam pirkėjui mieliau pirkti nepriekaištingos išvaizdos ir spalvos, lėčiau gendantį produktą. Tai ir yra pagrindinės priežastys, dėl kurių į maistą dedama sintetinių priedų ir cheminių medžiagų, tačiau tokios medžiagos yra kenksmingos.

Geriausias būdas jų išvengti – kuo dažniau rinktis ekologiškus produktus, kurių sudėtyje nėra sintetinių maisto priedų – dažiklių, saldiklių. Jie neužteršti cheminėmis medžiagomis – pesticidų likučiais, antibiotikais, hormonais, juose nėra genetiškai modifikuotų organizmų (GMO). Be to, ekologinės gamybos tikslas – ne tik gaminti saugų ir kokybišką produktą žmogui, bet ir saugoti aplinką, dirvožemio derlingumą, taupiai naudoti išteklius. Perdirbimo metu siekiama išsaugoti produktų maistinę vertę ir kokybę.

Seminaras skirtas plačiajai visuomenei, vartotojams – visiems besidomintiems ekologiškais produktais ir norintiems sužinoti, kuo išskirtinė šių produktų gamyba, kaip jie sertifikuojami ir kontroliuojami, kaip juos atpažinti rinkoje.