ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Ekoagros title

Ekologinė gamyba – iš arčiau

Pastaruoju metu sparčiai populiarėjant sveikai gyvensenai, vis daugiau dėmesio skiriant maisto kokybei, tampa svarbu mokėti teisingai atsirinkti produkcijos ir informacijos gausoje. Norint lengviau susigaudyti, naudinga turėti kuo daugiau žinių. Todėl VšĮ „Ekoagros pakvietė spaudos atstovus kartu nuvykti į porą ekologinės gamybos objektų, iš arčiau susipažinti su ekologine gamyba ir daugiau sužinoti apie ekologinės gamybos sertifikavimą bei kontrolę.

Praėjusiais metais „Ekoagros“ sertifikavo 2491 pirminės ekologinės gamybos ūkį. Bendras sertifikuotas plotas – 239 tūkst. ha. Žiniasklaidos atstovus priimti ir papasakoti, kaip sekasi verstis pirmine ekologine gamyba, sutiko Kaišiadorių rajone ekologiškai ūkininkaujantis Vitas Kučiauskas, kurio ūkyje šiuo metu sertifikuota daugiau du šimtai ha ploto ir per šimto galvijų banda.  

Ūkininkas Vitas Kučiauskas papasakojo savo ekologinio ūkininkavimo istoriją, dalijosi gamybos ir realizavimo subtilybėmis, ateities planais ir mintimis apie ekologiją, aprodė ūkį. „Ekoagros“ I sertifikavimo skyriaus vadovas Virginijus Masionis, kurio vadovaujamas skyrius yra atsakingas už šio ūkio sertifikavimą, papasakojo, kaip vykdoma ekologinio ūkio patikra – kas ir kaip tikrinama, kaip imami mėginiai. Taip pat – kaip apskritai vyksta visa ekologinės gamybos sertifikavimo procedūra, nes patikra ūkyje ji dar toli gražu dar neužsibaigia.

Kita „Ekoagros“ sertifikavimo sritis – ekologiškų produktų tvarkyba, apimanti perdirbimą, prekybą ir importą. Pernai buvo sertifikuotas 251 produktų tvarkymo subjektas. Ekologiškų produktų tvarkyba yra nuosekliai auganti veikla – kiekvienais metais sertifikuotų ūkio subjektų skaičius padidėja maždaug 20 proc. Tendencijos per paskutinius trejus metus tokios: augo skaičius vykdančių didmeninės prekybos, prekybos, elektroninės prekybos, importo iš trečiųjų šalių veiklas, o nėra augimo sertifikuojančių visuomeninio maitinimo veiklą ir perdirbimą ūkyje.   

Išvykos metu aplankytas ekologiškų produktų tvarkybos ūkio subjektas – UAB „Ekofrisa“, superkanti ekologiškus grūdus ir gaminanti ekologiškas kruopas. Įmonės atstovė – kokybės vadovė Laima Petraitienė supažindino su įmone, papasakojo apie vykdomą ekologine gamybą, kaip užtikrinamas produktų ekologiškumas. Apie tvarkybos sertifikavimą, kontrolę, patikrų vykdymą, ekologiškų produktų ženklinimą papasakojo „Ekoagros III skyriaus tikrintoja-ekspertė Laima Lebedžinskienė.

„Ekoagros“ direktorius Gintautas Labanauskas nuoširdžiai dėkoja visiems, skyrusiems šiam susitikimui savo brangaus laiko, – ūkininkui Vitui Kučiauskui, UAB „Ekofrisa“ kokybės vadovei Laimai Petraitienei, žiniasklaidos atstovams ir visiems kitiems.

Informacija ir įspūdžiais iš išvykos į ekologinės gamybos objektus su skaitytojais jau pasidalijo:

http://www.manoukis.lt/naujienos/ukis/ekologiniame-ukyje-vien-entuziazmo-neuztenka

https://www.15min.lt/verslas/naujiena/zemes-ukis/ukininkas-visa-ekologiska-produkcija-eksportuoja-nes-lietuviai-neiperka-313-1032470

https://www.lrytas.lt/musu-zeme/kaime-gerai/2018/09/25/news/po-issvaistytu-20-metu-ukininkas-surado-nauja-vaga-uzsienieciai-tiesia-rankas-7675088/

https://www.vz.lt/agroverslas/augalininkyste/2018/09/24/ekologinio-ukio-savininkas-apgailestauja-tik-del-vieno--kad-visa-produkcija-turi-eksportuoti

http://www.kaunieciams.lt/viskas-ka-turetumete-zinoti-apie-ekologini-uki/

https://www.vz.lt/agroverslas/augalininkyste/2018/09/28/papasakojo-kaip-tikrinami-ekologiniai-ukiai--sukciauti-darosi-vis-sunkiau

Daugiau informacijos apie ekologinės gamybos sertifikavimą, kontrolę, patikras ir kt:

Direktoriaus_pranešimas.pdf 

VšĮ „Ekoagros“ informacija