Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Jungtinė Karalystė atidėjo nuo liepos planuotus taikyti naujus importo kontrolės reikalavimus prekėms iš ES

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė paskelbė, kad nauji importo kontrolės reikalavimai, kurie turėjo būti taikomi nuo liepos 1 d. produktams iš Europos Sąjungos (ES), bus atidėti iki 2023 m. gruodžio 31 d.

Toks sprendimas priimtas reaguojant į Rusijos karinės invazijos į Ukrainą pasekmes – išaugusias pasaulines energetinių išteklių kainas, darančias poveikį maisto tiekimo grandinėms, dar vis sunkiai atsigaunančioms po pandemijos.

JK daro vyriausybė padarė prielaidą, jog su naujų reikalavimų įvedimu susijusios išlaidos galimai būtų perkeltos ant vartotojų pečių, ir šiuo sprendimu nori to išvengti. Be to, naują kontrolės sistemą planuojama skaitmenizuoti, kad ji būtų kuo patogesnė visiems, kurie ja naudosis.

Nauji administraciniai reikalavimai turėjo būti taikomi maisto produktams ir šviežiems produktams. O 2021 m. sausio mėn. įvesta didžiausios rizikos gyvūnų, gyvūninių produktų, augalų ir augalinių produktų importo kontrolė bus taikoma ir toliau.

Informacija apie naują kontrolės tvarką bus paskelbta rudenį. Daugiau informacijos: https://www.gov.uk/government/news/new-approach-to-import-controls-to-help-ease-cost-of-living

„Ekoagros“ informacija