Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Ekoagros title

Kviečia dalyvauti konkurse „Baltiją tausojantis ūkininkas“

Lietuvos ūkininkai gali ne tik sėkmingai plėtoti savo ūkius, džiuginti šviežia ir sveika produkcija, bet ir prisidėti prie to, kad Baltijos jūra būtų švaresnė ir gyvybingesnė. Tai įrodė jau 11 kartą rengiamo konkurso „Baltiją tausojantis ūkininkas“ ankstesniųjų metų laureatai, kurie savo iniciatyva ėmėsi priemonių, mažinančių maistinių medžiagų (azoto bei fosforo) nuotėkį į vandens telkinius – tuo pačiu ir į Baltijos jūrą.

Šiuo konkursu Pasaulinis gamtos fondas  kartu su organizacijos partneriais siekia parodyti, kokios svarbios gamtos apsaugai yra ūkininkų iniciatyvos, bei kartu su visuomene pasidžiaugti gerais ūkininkavimo pavyzdžiais visame Baltijos jūros regione. Lietuvoje šio konkurso atranką organizuoja Lietuvos gamtos fondas.

Nors vertinant konkurso dalyvių anketas labiausiai atsižvelgiama į ūkininkų pastangas mažinti maistinių medžiagų nuotėkį, ypač tam skirtų novatoriškų metodų taikymą, tačiau svarbios yra ir kitos aplinkai draugiškos priemonės. Tai gali būti pastangos saugoti biologinę įvairovę, mažas naudojamų pesticidų kiekis, priemonės, mažinančios energijos bei kuro sunaudojimą ir t.t.

Kaip vyksta konkursas „Baltiją tausojantis ūkininkas“

Dalyvauti konkurse gali dalyvauti labai įvairūs ūkiai: ir smulkūs, ir stambūs, užsiimantys augalininkyste ar gyvulininkyste, besiverčiantys tiek ekologine, tiek tradicine žemdirbyste. Norint dalyvauti konkurse užtenka užpildyti nedidelę anketą.

Pirmajame etape Lietuva bei kitos Baltijos jūros regiono valstybės vertindamos dalyvių anketas išrenka savo šalies laimėtoją. Nacionaliniai konkurso nugalėtojai gauna 1000 eurų prizus bei keliauja į tolesnį konkurso etapą.

Antrajame etape visi nacionaliniai laimėtojai susirenka tarptautinėje konferencijoje vienoje iš Baltijos regiono šalių. 2021 metais svarstoma nuotolinio renginio galimybė. Jo metu bus paskelbtas pagrindinis konkurso nugalėtojas, kuriam įteikiamas 10 000 eurų prizas. Renginyje visų Baltiją supančių šalių ūkininkai turi unikalią galimybę dalintis savo sukaupta patirtimi bei idėjomis.

Dalyvių anketų laukiama iki 2021 m. balandžio 30 d. Prieš pildant anketą siūloma peržvelgti konkurso kriterijus, tvaraus ūkininkavimo pavyzdžius – tai gali padėti susisteminti ūkyje taikomas priemones.

Lietuvos gamtos fondo informacija

Daugiau informacijos ir anketa: https://www.baltijosukininkas.com/