Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Lietuviškos kosmetikos gamintojams – pirmieji ekologiškumą patvirtinantys sertifikatai

Pačioje praėjusių metų pabaigoje dešimčiai UAB „Mėtos“ gaminamų kosmetikos produktų pirmiesiems Lietuvoje buvo suteikti ekologiškos kosmetikos sertifikatai. Sausio 19 d. įmonė surengė spaudos konferenciją, skirtą pasidalyti šia džiugia žinia. Joje dalyvavo įmonės atstovai ir „Ekoagros“ specialistai.

„Sertifikavimo tikslas – patvirtinti, kad produkcija atitinka nustatytus reikalavimus, o žymos etiketėje yra teisingos. Džiaugiamės, kad gamintojai vis daugiau dėmesio skiria sąžiningumui“, – sakė spaudos konferencijoje „Ekoagros“ III sertifikavimo skyriaus vadovė Reda Butkevičiūtė. Be to, pasak jos, sertifikavimas augina vartotojų pasitikėjimą ir didina produkto konkurencingumą. O tai yra neabejotina nauda gamintojui.

Augant ekologiškų gaminių paklausai, „Ekoagros“ dar 2015 m. pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Italijos sertifikavimo įstaiga Controllo e Certificazione (CCPB) dėl ekologiškos kosmetikos sertifikavimo. Ši sutartis suteikė Lietuvos įmonėms galimybę sertifikuotis pagal kosmetikos pasaulyje pripažintus sertifikavimo ženklus NATRUE ir CCPB bei sumažinti sertifikavimo išlaidas. Patikras vykdo „Ekoagros“ atstovai, o sertifikavimo procedūrą atlieka pati Italijos įstaiga. Dėl norimo produkto sertifikavimo kreiptis reikia tiesiogiai į „Ekoagros“. CCPB šiuo metu sertifikuoja apie 9000 įvairių įmonių, iš kurių 8000 tiesiogiai susijusios su ekologine gamyba. Tarp jų yra tiek didelių ir žinomų prekių ženklų atstovų, tiek vidutinio dydžio ar mažų, tiek pradedančiųjų įmonių.

Gražina ir Mindaugas Vyskupaičiai įmonę „Mėta“ įkūrė jau beveik prieš tris dešimtmečius. Kompanija gamina ir Lietuvos bei užsienio rinkai tiekia ekologišką eglių ir pušų eterinį aliejų, augalinius ekstraktus kūno ir plaukų priežiūrai. Įmonės įkūrėjai pasiryžo pirmieji Lietuvoje gauti CCPB sertifikatą savo produkcijai.  

„Ekoagros“ atstovė spaudos konferencijoje sveikino UAB „Mėta“ pirmuosius gavus ekologiškos kosmetikos sertifikatą ir džiaugėsi, kad susidomėjimas auga ir kasdien gaunama vis naujų užklausimų. Tai leidžia tikėtis, jog ateityje sertifikuotos ekologiškos lietuviškos kosmetikos bus ir daugiau.   

M. Vyskupaičio teigimu, lietuviška ekologiška kosmetika tikrai galėtų garsinti Lietuvos vardą pasaulyje. Tačiau visų pirma jos turi būti rinkoje. Antra, patys turime pradėti vertinti tai, ką turime. „Mylėkime save, savo aplinką, savo gamtą ir savo valstybę“, – ragino jis.

Ekologiškos produkcijos platintojas didžiojoje Britanijoje Vidas Cooling priminė, kad ekologiška kosmetika gaminama iš ekologiškos žaliavos, neturinčios genetiškai modifikuotų organizmų, užaugintos be sintetinių priedų ir cheminių trąšų. Vartotojus jis ragino domėtis, ką renkasi vartoti, ir įprasti skaityti informaciją etiketėse.

„Ekoagros“ informacija