Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Lietuvoje viešėjusiai Moldovos delegacijai, vadovaujamai šios šalies žemės ūkio ir maisto pramonės ministro, pristatytas ir Lietuvos ekologinės gamybos sektorius

Praėjusį penktadienį Lietuvoje viešėjo Moldovos žemės ūkio ir maisto pramonės ministro, ministro pirmininko pavaduotojo Vladimiro Bolea vadovaujama delegacija.

Moldova rudenį kartu su prezidento rinkimais rengs referendumą  dėl stojimo į Europos Sąjungą (ES). Tad šio vizito pagrindinis tikslas – pasisemti Lietuvos patirties žemės ūkio srityje stojant į ES.

Delegacija lankėsi Žemės ūkio ministerijoje, susitiko su žemės ūkio ministru, ministerijos darbuotojais, pavaldžių įstaigų atstovais. Viešėjo ir „Ekoagros“ filiale „Litfood“ – čia delegacijai pristatyta Lietuvos plėtra ekonominės diplomatijos bei maisto ir gėrimų eksporto skatinimo srityse.

Kaune delegacija lakėsi Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje. Tarp kitų klausimų šiame susitikime svečiams pristatytas ir mūsų šalies ekologinės gamybos sektorius.

„Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė papasakojo, kaip veikia apie ekologinės gamybos kontrolės sistema, kaip ji reglamentuojama, kaip vykdoma sertifikavimo ir kontrolės veikla. Pristatymo metu pasiūlyta dalintis patirtimi ir pagalba formuojant ekologinės gamybos kontrolės ir sertifikavimo strategiją.

„Moldova rengiasi svarbiam sprendimui dėl stojimo į ES. Lietuva tai praėjo 2003 metais ir dabar džiaugiasi naryste, todėl labai palaiko šį siekį ir atvira dalintis patirtimi, kokie klausimai yra svarbūs rengiantis, kokie etapai reikšmingi, kokios suderėtos sąlygos gali turėti įtakos tapus nare“, – sako V. Lukšienė.