Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Lietuvos ūkininkai turi galimybę sertifikuotis ekologinę gamybą pagal papildomus standartus

„Ekoagros“, be pagrindinės savo veiklos – ekologinės ir nacionalinės kokybės produktų gamybos sertifikavimo ir kontrolės, teikia ir kitas sertifikavimo paslaugas Lietuvoje bei užsienyje. Pagal sutartis su atskiromis institucijomis yra vykdomos patikros pagal kitų šalių nacionalinius ir privačius standartus. Šią savaitę įstaigoje įvyko susitikimas dėl patikrų pagal privataus standarto „Naturland“ reikalavimus.

Privataus „Naturland“ reikalavimų patikrinimus „Ekoagros“ vykdo pagal sutartį su Vokietijos asociacija Naturland e.V. Naturland yra ūkininkų asociacija, įsteigta 1982 m. Jos centrinė buveinė – Graefelfinge, šalia Miuncheno, Vokietijoje. Šiandien pagal „Naturland“ standartą 320 tūkst. hektarų plote ūkininkauja 38 tūkst. ūkininkų iš 44 pasaulio šalių.

Įstaigoje viešėjo Carmen Chaip, Biovegio GmbH ekologiško maisto importo ir eksporto projekto vadovė, dr. Ewald‘as Sieverding‘as iš Vokietijos Hohenheimo universiteto ir Danguolė Andrijauskaitė, UAB „Biovaga“ direktorė. Susitikimo tikslas – susipažinti su sertifikavimo įstaiga, aptarti patikrų pagal „Naturland“ standartą eigą, reikalavimus.

Pernai „Ekoagros“ patikrino 13 pirminės ekologinės gamybos ūkio subjektų, pageidavusių sertifikuotis pagal šį standartą. Svarbu pabrėžti, kad „Ekoagros“ tik atlieka tikrinimo darbus, tačiau nėra atsakinga už Naturland asociacijos priimamus sprendimus.

Sertifikavimasis pagal privačius kitų šalių standartus ekologinės gamybos subjektams suteikia papildomų galimybių realizuoti savo produkciją.

„Ekoagros“ informacija