Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Mokslo ir gamybos bendradarbiavimas: lauko dienoje ekologiškai ūkininkaujantys sėmėsi žinių

Jau tampa tradicija, kad vasarą ekologiškai ūkininkaujantieji pakviečiami susitikti ir naujausių žinių pasisemti lauko dienose. Rietavo žirgyne liepos 19-ąją vykusioje lauko dienoje pristatytos inovatyvios technologijos ekologiniams ūkiams. Mokslo ir gamybos bendradarbiavimo svarbą akcentavo ir renginyje dalyvavęs „Ekoagros“ direktorius prof. dr. Gintautas Labanauskas.

VšĮ Rietavo žirgynas sertifikuojamos ekologinei gamybai žemės turi apie 40 ha: dalis skirta pasėliams, dalyje vykdomi bandymai, taip pat auginami vaismedžiai ir vaiskrūmiai, laikomos avys.

Lauko dienoje įmonių atstovai pristatė savo paslaugas ir prekes – tinkamas ekologiniams ūkiams augalų veisles, bakterinius preparatus, trąšas ir kt. Mokslininkai apžvelgė naujausias technologijas. Po pranešimų apžiūrėti parodomieji pasėliai.

Kaip atidarydamas renginį sakė Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos valdybos narys, Ukmergės r. ūkininkas Valentinas Genys, jei kiekvienas lauko dienos dalyvis bent po vieną naudingą mintį pritaikys savo ūkyje – renginio tikslas bus pasiektas.

„Ekoagros“ informacija