Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Ekoagros title

„NMA agro“ – pagalba ūkininkams

Mobilioji programėlė „NMA agro“ sparčiai populiarėja – naudotojų skaičius jau išaugo iki 6 tūkst. Apie savo atliktas veiklas praneša ūkininkai, investicinius projektus įgyvendinantys paramos gavėjai, apie neprižiūrėtus laukus informuoja Lietuvos gyventojai, programėle atsiųstais duomenimis naudojasi priežiūros institucijų atstovai.

„NMA agro“ programėlėje ūkininkai jau gali matyti savo 2020 m. deklaruotų laukų augmenijos sodrumo, augalų streso, natūralius bei infraraudonojo spektro duomenis, kurių pagalba gali tikslinti tręšimo ir laistymo planus, tiksliau prognozuoti būsimą derliaus kiekį bei jo kokybę. Patobulinus programėlę, palydoviniai vaizdai atnaujinami kas 5 dienas (anksčiau buvo kiekvieną mėnesį) ir pateikiami nemokamai. Taip pat ūkininkai gali matyti erozijos, šlapynių ir NATURA 2020 teritorijas, o tai padeda išvengti draudžiamų veiklų šiuose plotuose. Paminėtina, kad dėl duomenų atnaujinimo periodiškumo kai kurie ūkininkai duotuoju momentu gali nerasti šiais metais savo deklaruotų laukų, todėl informaciją apie savo deklaruotus laukus reikėtų pasitikrinti po savaitės.

Naudodamiesi programėle žemdirbiai gali atsiųsti NMA savo dirbamo lauko nuotraukas, įrodančias vykdomą žemės ūkio veiklą (pvz., juodojo pūdymo apsėjimą, pievų šienavimą, šieno ar žaliosios masės išvežimą iš lauko, šieno presavimą ar sudėjimą į kūgius), informuoti apie force majeure aplinkybes ir kt. Taip pat šiais metais apie įvykdytas veiklas ar ištaisytus neatitikimus jau galima informuoti ir VšĮ „Ekoagros“, Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT), Valstybinę augalininkystės tarnybą (VAT).

„NMA agro“ programėlės taikymas ūkininkų kasdienėje veikloje leidžia žengti dar vieną žingsnį link Automatinės laukų nuolatinio stebėjimo informacinės sistemos (ALNSIS) įgyvendinimo. Taip pat įgyvendinamas siekis atverti kuo daugiau valstybinių institucijų turimų duomenų visuomenei bei verslui, kas leistų didinti paramos administravimo skaidrumą bei skatintų verslą kurti naujas paslaugas ūkininkams.

Trumpa naudojimosi mobiliąja programėle instrukcija pateikta programėlėje, kurią galima nemokamai atsisiųsti iš „Google Play“ ir „Apple Store“ parduotuvių, paieškos lauke suvedus „NMA agro“. „NMA agro“ veikia ir „Android“ ir IOS operacinėse sistemose. Aktyvavus programėlę, telefone turi būti įjungta vietos nustatymo funkcija (GPS) ir duomenų siuntimas mobiliuoju ryšiu (mobilusis internetas). Tada pasirenkama reikiama pranešimo forma, tipas ir pateikiama kita prašoma informacija. Informacija apie x ir y fotonuotraukos koordinates ir krypties reikšmė išsaugoma automatiškai tiesiogiai iš vietovės bei negali būti keičiama.

Detali instrukcija ir informacija, kaip įkelti nuotraukas: https://www.nma.lt/index.php/apatinis-meniu/nma-agro/18467

Pagal NMA informaciją