Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Padedame Ukrainai: „Ekoagros“ parama jau pasiekė Cmelnyckio srities žmones

Kovo pabaigoje dalijomės pasakojimu apie Ukrainos NVO „Strateginių iniciatyvų centras“ projektą „Sėjos kampanija Ukrainos Chmelnyckio srities šalies viduje perkeltiems žmonėms“, kuriam „Ekoagros“ skyrė paramą. Ir štai projekto vykdytojai jau džiaugiasi jo rezultatais.

Kaip „Ekoagros“ rašė NVO „Strateginių iniciatyvų centras“ vadovė Natalija Šmurikova, Chmelnyckio miestas priėmė tūkstančius pabėgėlių, bėgančių nuo bombardavimų. Kai kurios šeimos neturėjo nieko. Žmonės buvo prislėgti. Jiems pasisekė, jei jie nebuvo praradę savo artimųjų. Savanoriai šeimas paimdavo iš traukinių ir apgyvendindavo kuriam laikui iki bus nuspręsta, ką daryti toliau.

Nuo pirmųjų karo dienų, kai ukrainiečių šeimos iš šiaurės rytų Ukrainos pradėjo vykti į Vakarų Ukrainą, ši NVO inicijavo projektus, padedančius į Chmelnyckio sritį atsikėlusiems žmonėms ir vietiniams pasirūpinti  būtiniausiais poreikiais – pagalvėmis, antklodėmis, patalyne ir kt.

Miestas neturėjo galimybės priimti tokio didelio skaičiaus atvykėlių, tad nemažai jų apsistojo aplinkiniuose kaimeliuose, kur vietiniai žmonės jiems suteikė pastogę. Kartais mažuose kaimo nameliuose gyvendavo po 19 ar net daugiau žmonių. Daugelis kaimo namų buvo apleisti. Tada kilo idėja aprūpinti juos būtiniausių daržovių sėklų paketais – sudaryti galimybę užsiauginti daržovių ir patiems pasirūpinti maistu savo šeimai. Tad nuo kovo mėnesio NVO susikoncentravo į projektą, skirtą šeimoms, kurios bėgdamos nuo karo apsigyveno ne mieste, o srities kaimuose. Per du projekto mėnesius „sėklų dėžutės“, kaip jas vadina projekto vykdytojai, pasiekė apie 500 šeimų.  

„Pagrindinė mūsų užduotis – padėti šalies viduje perkeltoms šeimoms prisitaikyti. Sėklų dėžutėmis rėmėme ir vietos žmones, kurie karo pabėgėlius priėmė gyventi pas save. Buvo malonu gauti daug dėkingų laiškų iš žmonių ir nuotraukų iš jų sodų“, – pasakoja NVO vadovė.

NVO sukūrė „Facebook“, padedančią spręsti visus iškilusius klausimus. Dalyvavo vietinėse televizijos programose, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie projektą (pažiūrėti galima čia: https://www.youtube.com/watch?v=ZaYR-5B1jas).

Už gautas aukas NVO taip pat siunčia sėklų dėžutes į kitus Ukrainos regionus už Chmelnickio srities, pristato kastuvus, grėblius, žoliapjoves ir kt. sodo įrankius. Turi ir daugiau ateities planų.

„Esame labai dėkingi už paramą VšĮ „Ekoagros“. Ačiū, puikūs žmonės su didele širdimi! Jūsų pagalba padėjo Ukrainos žmonėms sustiprėti! Mūsų kariai kovoja Rytuose ir jaučiasi saugūs dėl savo šeimų, kurios nuolat gyvena su mumis čia, Vakaruose“, – rašo N. Šmurikova.

„Mūsų mintys šiuo metu yra su Ukrainos žmonėmis, viliantis, jog karo siaubas greitai pasibaigs ir ukrainiečių tauta galės vėl gyventi po taikiu dangumi, tęsti pradėtus darbus, auginti derlių ir būti savo namuose šalia artimųjų. Prisidėdami prie projekto palaikome jų geriausias paramos idėjas ir tikėjimą rytojumi“, – sako „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė.

„Ekoagros“ informacija

Nuotraukos iš NVO „Strateginių iniciatyvų centras“ sukurtos projekto „Facebook“ grupės