Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Ekoagros title

Pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pirmąkart sertifikuoti kiaušiniai

Pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagaminti produktai (NKP) – tai  produktai, kurių gamyba reglamentuojama nacionaliniais teisės aktais. NKP produktai gali būti pagaminti tik VšĮ „Ekoagros“ kontroliuojamuose ūkiuose ir įmonėse. Pateikę sertifikavimo įstaigai prašymą ūkio subjektai patenka į kontrolės sistemą ir yra kontroliuojami visi gamybos etapai.

Šie produktai ir jų gamybos procesas išsiskiria natūralumu, maistingumu, aplinkos tausojimo aspektais.  NKP yra išskirtinai lietuviškas produktas, prekybos vietose atpažįstamas pagal ženklą „Kokybė“.

Praėjusiais metais, lyginant su ankstesniais, pareiškėjų, gaminančių NKP produktus, skaičius šiek tiek paaugo (13 pareiškėjų). 2020 m. pagal NKP sistemą sertifikuoti 347 ūkio subjektai ir jiems išduoti (palikti galioti) sertifikavimą patvirtinantys dokumentai (4 ūkio subjektai sertifikavo dvi sritis, 10 ūkio subjektų užsiėmė tvarkyba, iš jų 8 kartu užsiėmė ir pirmine gamyba). Atitinkamai sertifikuota: 94 ūkio subjektai, užsiimantys bičių produktų gamyba (3391 bičių šeima), 259 ūkio subjektai, užsiimantys šviežių vaisių, uogų ir daržovių auginimu (7644,54 ha), 10 ūkio subjektų užsiėmė produktų tvarkymu.

Šių metų pradžioje „Ekoagros“ pirmąkart sertifikavo ir NKP kiaušinių gamybą. Kol kas dar tėra tik vienas sertifikuotas NKP kiaušinių gamybos ūkis, įsikūręs Lazdijų rajone.

Žemės ūkio ministro įsakymu yra patvirtintos devynios NKP specifikacijos: bitininkystės produktų ir mišinių, grūdų produktų ir duonos, pyrago kepinių bei miltinės konditerijos gaminių, mėsos ir jos gaminių, paukštienos, pieno ir jo gaminių,  šviežių vaisių ir daržovių, taip pat jų perdirbtų produktų, vištų dedeklių kiaušinių, cukrinės konditerijos ir šokolado gaminių, giros.

Pageidaujantys daugiau informacijos apie NKP sertifikavimą turėtų kreiptis tiesiogiai į „Ekoagros“ IV sertifikavimo skyriaus darbuotojus arba ieškoti detalesnės informacijos „Ekoagros“ interneto svetainės skyrelyje „Nacionalinės kokybės produktai“.

„Ekoagros“ informacija