Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Ekoagros title

Papildomas sertifikatas – galimybė sėkmingiau realizuoti produkciją

„Ekoagros“ Lietuvoje atlieka patikras pagal įvairius papildomus kitų šalių standartus – tiek nacionalinius, tiek privačius. Pavyzdžiui, pagal Vokietijos „Bioland“ standartą.

Lietuvos ekologinių ūkių patikrinimus pagal Vokietijos „Bioland“ standarto reikalavimus „Ekoagros“ vykdo jau penkerius metus. Šiemet patikrų geografija išsiplėtė – įstaigai suteikta teisė atlikti patikras pagal šį standartą ne tik savo šalyje, bet ir kaimyninėse Latvijoje bei Estijoje.

„Bioland“ yra pagrindinė ekologinio ūkininkavimo asociacija Vokietijoje ir gyvuoja beveik pusę šimto metų. Pagal „Bioland“ gaires dirba apie 8000 ūkininkų ir 1100 gamybos bei prekybos įmonių – kepyklų, pieninių, mėsininkų, restoranų.

Patikros Lietuvoje vykdomos pagal sutartį su akredituota Vokietijos sertifikavimo ir kontrolės įstaiga ABCERT AG. Pernai Lietuvoje patikrinta trylika ūkio subjektų. Šiemet, dabartiniais duomenimis, norinčių gauti „Bioland“ sertifikatą iš viso Baltijos šalyse yra per keturiasdešimt.  

Pagal „Bioland“ sertifikuojama augalininkystės produktai ir augalininkystės produktų sandėliavimas bei  transportavimas. Sertifikuotus produktus galima realizuoti Vokietijoje ir Austrijoje.

„Ekoagros“ tikrintojai jau atlikto pirmąsias patikras Estijoje – patikrinta šešiolika ūkių ir viena perdirbimo įmonė. Ūkiai priklauso vienam kooperatyvui, kuris dar turi ir grūdų supirkimo įmonę, atlieka grūdų valymą, džiovinimą, sandėliavimą. Sertifikuota produkcija: pupos, žirniai, kviečiai, avižos. Ūkių plotas svyruoja nuo 300 iki 1400 ha.

Šis estų kooperatyvas yra sudaręs sutartis su pirkėjais ir orientuojasi į užsakovo reikalavimus, dėl to išreiškė poreikį sertifikuotis pagal „Bioland“ standartą. Pasak kooperatyvo atstovų, ekologiškai ūkininkaudami jie didžiausią dėmesį skiria sėjomainai, įsėliams ir laukų tręšimui leistinomis ekologinėje gamyboje medžiagomis. Klientai jų produkciją labiausiai vertina dėl išskirtinės kokybės.

„Ekoagros“ atlieka ir daugiau patikrų pagal įvairius papildomus kitų šalių standartus – tiek nacionalinius, tiek privačius. Kokia apskritai papildomų standartų sertifikatų nauda? Jie didina galimybes realizuoti produkciją palankesnėmis sąlygomis ir platesnėse rinkose nei sertifikuojant tik pagal ES reglamentą. Pavyzdžiui, privačių standartų reikalavimai dažnai yra aukštesni už ES teisę arba ją papildo.

Daugiau informacijos apie kitus standartus: https://www.ekoagros.lt/patikros-pagal-privaciu-standartu-reikalvimus

Arba kreiptis į plėtros vadovę Eglę Akelaitienę: tel. +370 674 63790, el. p. egle.akelaitiene@ekoagros.lt

VšĮ „Ekoagros“ informacija