Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Patikslintos nacionalinės kokybės produkcijos derlingumo ribų reikšmės vertinant ypatingai mažą derlių

Žemės ūkio ministerija patikslino derlingumo ribų, nuo kurių būtų skaičiuojama pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą užauginto (NKP) ypatingai mažo derliaus kiekio reikšmė, sąrašą.

Jeigu sertifikavimo įstaiga sertifikuodama nustatys, kad derlius jos kontroliuojamame lauke jo nuėmimo metu nesiekia Žemės ūkio ministerijos raštu patvirtinto ir sertifikavimo įstaigos skelbiamo mažiausio NKP derliaus pagal skirtingas augalų rūšis kiekio ribos, toks sertifikavimo įstaigos kontroliuojamas laukas bus įvardijamas kaip „ypatingai mažas derlius“, o nustačius, kad konkrečiame pareiškėjo lauke derlius nėra nuimtas, toks laukas bus įvardijamas kaip „nenuimtas derlius“.

Derlingumo ribų sąrašas yra parengtas remiantis pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų produktų specifikacijomis, Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklėmis. Tai pat atsižvelgus į mokslininkų rekomendacijas ir oficialiosios statistikos duomenis.

Sąrašą rasite: www.ekoagros.lt / Nacionalinės kokybės produktai.

„Ekoagros“ informacija