Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Pirmąkart Lietuvoje – tokio masto ekologijai skirtas renginys

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (Akademija, Kauno r.) jau šį ketvirtadienį prasidės tris dienas truksianti paroda „Inno panorama“. Tai ketvirtoji paroda ir šiemet ji skirta ekologijai, tvarumui ir Žaliajam kursui.

Paroda bus išskirtinė dėl jos metu – rugsėjo 22 ir 23 d. vyksiančios tarptautinės konferencijos EKOLINK 2022. Ekologinė gamyba. Pakeliui į 2030“, skirtos ekologiškos produkcijos augintojams, perdirbėjams ir vartotojams. Tokia konferencija Lietuvoje organizuojama pirmąsyk.

Konferencijoje savo įžvalgomis ir patirtimis dalysis daugiau kaip 20 pranešėjų iš Lietuvos bei užsienio – aukščiausio lygio politikų, ekologijos vizionierių, patyrusių praktikų. Bus siekiama sukurti aukšto lygio diskusijų platformą, atkreipti dėmesį į Lietuvos ekologijos iššūkius, kurie susiję su ekonominiais aspektais, gamyba, vartojimu, sertifikavimu, viešuoju maitinimu, rinkos dalyvių bendradarbiavimu ir kt.

Organizatoriai – Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija ir VšĮ „Ekoagros“.

Skirta ES ekologinei dienai

„Idėją surengti tokią konferenciją brandinome jau seniau, –- sako VšĮ „Ekoagros direktorė Virginija Lukšienė. – Turėjome didelį norą, užsidegimą, tikėjimą šia idėja ir šiemet konferencija jau įvyks. Jai organizuoti suburtos trijų partnerių – Žemės ūkio ministerijos, VDU Žemės ūkio akademijos ir „Ekoagros“ – jėgos ir komanda“.

Situacija rengti ekologijai skirtą konferenciją ir kalbėti ekotemomis yra palanki. Ekologinis ūkininkavimas sulaukia vis daugiau dėmesio visame pasaulyje. Kinta situacija rinkoje, ekologija nebėra nišinis maisto gamybos sektorius, tai tampa tendencija. Keičiasi ir vartotojų įpročiai, žmonės vis geriau atpažįsta ir vertina ekologiškus produktus. Be to, Europos Komisija užsibrėžusi iki 2030 metų ekologiško ūkininkavimo plotus padidinti iki 25 proc., Lietuvos siekis – 16 proc. ekologiškai dirbamos žemės.

Keturios konferencijos sesijos

Konferencija išskaidyta į 4 sesijas. Pirmoji „Ekologinės politikos link“ – tai strateginė sesija apie esamą ekologinės rinkos situaciją bei jo ateitį Lietuvos bei Europos Sąjungos kontekste. Taip pat bus kalbama apie ekologinės gamybos sertifikavimo reikšmę ir svarbą 2030 m. tikslų užtikrinimui. Pranešėjai: Paulius Astrauskas, Lietuvos Respublikos žemės ūkio viceministras; Pierre Bascou, Europos Komisijos DG AGRI B direktorius tvarumui; Silvia Schmidt, IFOAM Organics Europe Politikos skyriaus vadovo pavaduotoja; Virginija Lukšienė, VšĮ „Ekoagros“ direktorė.

Verslo sėkmės istorijos ir galimybės bus pristatomos antrojoje sesijoje „Ekologinės gamybos ir perdirbimo link“. Bus kalbama apie pardavimo galimybes, kooperacijos svarbą nuoseklios tiekimo grandinės užtikrinimui, ekologinių ūkių kooperacijos reikšmę ekologinės gamybos vystymui. Dalijamasi Prancūzijos patirtimi šioje srityje. Pranešėjai: Liudvikas Aleliūnas, RIMI tvarumo ekspertas; Nikolajus Dubnikovas, „Bio LEŪA“ direktorius; Vaiva Petrauskienė, projekto www.kaimasinamus.lt vadovė; Kęstutis Juščius, AB „AUGA group“ generalinis direktorius; Jerome Cinel, INTERBIO Nouvelle-Aquitaine direktorius, Prancūzija.

Trečioji „Ekologinio viešojo maitinimo link. Geroji užsienio šalių praktika ir proveržio Lietuvoje sąlygos“ skirta Lietuvoje neseniai startavusiam ekologiškam viešajam maitinimui. Temos – sąlygų kūrimas ir išskirtinumo skatinimas sertifikuojant ekologišką viešąjį maitinimą. Geroji užsienio praktika, atvedanti ekologišką maistą į profesionalias virtuves. Proveržio Lietuvojesąlygos. Pranešėjai: Tomas Demikis, VšĮ „Ekoagros“ kokybės vadovas; Birutė Jucevičienė, vaikų lopšelio-darželio „Žiogelis“ direktorė; Niels Peter Pretzmann, UAB „Farmers Circle“ generalinis direktorius; Raminta Bogušienė, VšĮ „Sveikatai palankus“ direktorė; Niclas Klixbüll, Danijos ekologinės asociacijos Rinkodaros skyriaus projektų vadovas, Danija.

Ir ketvirtoji „Ekologijos mokslo ir praktikos link“ – apie naujausias technologijas, mokslo tyrimus ir perspektyvas, aukštesnių nei ekologinių standartų paklausą. Taip pat naudingi praktiniai patarimai – tiesiai iš ūkininkų lūpų. Pranešėjai: prof. dr. Astrida Miceikienė, VDU ŽŪA kanclerė; Valentinas Genys, ūkininkas; Vytautas Juozas Petkus, EWA produktų grupės vadovas; Rachel Reist, Bio Suisse Tarptautinis padalinys; prof. dr. Laima Česonienė, VDU ŽŪA; doc. dr. Daiva Šileikienė, VDU ŽŪA; Dr. Juozas Pekarskas, VDU ŽŪA Agroekologijos centro vadovas.

Konferencijos interneto svetainė: https://www.ekolink.lt/

Daugiau apie parodą: https://expoacademia.lt/