Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Sertifikavimasis pagal papildomus standartus didina galimybes sėkmingai realizuoti savo produkciją

„Ekoagros“, be pagrindinės savo veiklos – ekologinės gamybos sertifikavimo, padeda savo klientams, taip pat ir kaimyninių Latvijos, Estijos, Suomijos ekologinės gamybos veiklos vykdytojams sertifikuotis pagal įvairius papildomus kitų šalių standartus – tiek nacionalinius, tiek privačius.

Tai tokie plačiai žinomi privatūs standartai kaip biodinaminės žemdirbystės standartas „Demeter“, vokiečių „Bioland“ ir „Naturland“, šveicarų „Bio Suisse“, švedų KRAV, austrų „Bio Austria“. Įstaiga akredituota ekologinę gamybą sertifikuoti pagal Jungtinių Amerikos Valstijų Nacionalinės ekologijos programos reikalavimus. Taip pat galima sertifikuotis pagal Kinijos nacionalinį standartą, naujiena nuo šių metų – sertifikavimasis pagal Taivano reikalavimus.

„Privataus standarto tikslas – kurti pridėtinę vertę vartotojui, taip užtikrinant paklausą ir pardavimo prioritetą eksportuojant savo gaminius“, – sako „Ekoagros“ plėtros vadovė Jolita Prokofjeva.

Šiemet fizinės ūkių patikros pagal papildomus standartus jau yra baigtos, tačiau procesai tuo nesibaigia. Apžvelgdama šiuos metus „Ekoagros“ plėtros vadovė pasakoja, jog šiemet pirmą kartą „Demeter“ patikros buvo vykdomos kaupiant duomenis iš karto į specialią programą, nenaudojant popieriaus. Į sertifikavimo procesą neišvengiamai ateina modernios inovacijos, skaitmenizavimas, dirbtinis intelektas – kaip papildomas saugumo ir skaidrumo garantas.

Daugiau informacijos apie patikras pagal kitus standartus „Ekoagros“ interneto svetainėje: https://www.ekoagros.lt/patikros-pagal-privaciu-standartu-reikalvimus

„Ekoagros“ tikrintojo Edvardo Urvakio nuotraukose – ūkio patikra kaimyninėje Latvijoje pagal „Bioland“ reikalavimus