Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Sertifikuotas dar vienas ekologiškai vaikus maitinantis lopšelis-darželis: Jonavos darželis „Žilvitis“ įgijo „bronzinį“ sertifikatą

Dar vienas vaikų lopšelis-darželis Lietuvoje ryžosi vaikus maitinti ekologiškais produktais ir gauti tai patvirtinantį sertifikatą. Suteiktas pirmasis „bronzinis“ ekologiško viešojo maitinimo ženklas, reiškiantis, kad ekologiški produktai vaikų mityboje sudaro nuo 30 iki 60 procentų. „Bronzinį“ sertifikatą įgijo Jonavos vaikų lopšelis-darželis „Žilvitis“.

„Labai džiaugiamės, kad Jonavos darželis įvertino galimybę įgyti išskirtinumą ir sertifikuotis „bronziniu“ sertifikatu. Tai puikus startas. Svarbus yra kiekvienas žingsnis ekologijos link, o sertifikatą galima gauti jau nuo 30 procentų maisto gamyboje naudojamų ekologiškų žaliavų“, – sako „Ekoagros“ plėtros vadovė Jolita Prokofjeva.

Primename, kad viešojo maitinimo įstaigos, gaminančios maistą iš ekologiškų produktų, gali turėti tai patvirtinantį ženklą, suteikiamą nepriklausomos sertifikavimo įstaigos. Tam reikia sertifikuoti ekologiško viešojo maitinimo veiklą. Sertifikato esmė – ekologiškumo procentas ruošiamame ir tiekiamame maiste. T. y. naudojamų ekologiškų produktų procentinė dalis nuo bendro kiekio. Bronzinis, sidabrinis arba auksinis ženklas atitinkamai reiškia, kad maisto gamyboje naudojama 30–60, 60–90 ar 90–100 proc. ekologiškų produktų. Taigi mažiausias reikalavimas – 30 procentų ekologiškų produktų!

Daugiau informacijos https://www.ekoagros.lt/ekologiskas-viesasis-maitinimas

Nuotraukos iš fotoarchyvo darželio „Facebook“ paskyroje

„Ekoagros“ informacija