Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Šiaurės ir Baltijos šalių susitikimas Islandijoje: „Kažkada visas maistas buvo ekologiškas“

Jau 10 kartą vyksta kasmetinis Šiaurės ir Baltijos šalių susitikimas ekologinio žemės ūkio ir maisto tema. Susitikimas rengiamas vis kitoje šalyje ir šį kartą tai – egzotiškoji Islandija. 

„Taip taip! Ir čia ūkininkaujama ekologiškai, nepaisant to, kad šalis maža ir savo klimatu itin nepalanki žemės ūkio veiklai, – sako renginyje dalyvaujantis „Ekoagros“ kokybės vadovas Tomas Demikis. – Čia ypač jaučiama pagarba gamtai, kuri išties didinga ir nuožmi. Ko vertas vien susitikimo šūkis: „Kažkada visas maistas buvo ekologiškas“ („Once upon a time, all food was organic“)“.

Šiaurės-Baltijos šalių formatas pasirinktas neatsitiktinai – šio regiono ūkiai ir kontrolės įstaigos susiduria su panašiomis problemomis, o tokie susitikimai leidžia taikyti labiau harmonizuotus sprendimus, taip pat suderintai iškelti problemas Europos Komisijoje.

„Vakar pristatinėjome šalių naujienas (angl. highlihts) – naujausią statistiką, didžiausius per metus slėgusius rūpesčius, na, ir, aišku, pasiekimus, kuo galime pasidžiaugti“, – pasakoja apie prasidėjusį susitikimą T. Demikis.

Čia kartu su sertifikavimo ekspertais, kontrolės specialistais, politikos ekologinėje srityje formuotojais keičiamasi naujausia statistine informacija, diskutuojama apie reikalavimus ir kontrolės niuansus, dalijamasi gerąja praktika.

Plačiau apie konferenciją – https://www.tun.is/norbal2023

„Ekoagros“ informacija