ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Ekoagros title

„Ekoagros“ vadovo susitikimas su Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininku

Viešojoje įstaigoje „Ekoagros“ direktoriaus dr. Gintauto Labanausko kvietimu apsilankė Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas. Susitikimo metu aptartos sertifikavimo įstaigos ir asociacijos bendradarbiavimo galimybės bei perspektyvos.

„Ekoagros“ inicijuoja susitikimus su asocijuotomis organizacijomis, vienijančiomis žemės ūkio ir maisto produkcijos augintojus, perdirbėjus, prekiautojus, taip pat įvairiomis kitomis, kurių veikla ir atstovavimo sfera turi sąsajų su ekologiškų, nacionalinės kokybės produktų ir apsikritai žemės ūkio bei maisto produktų gamyba, realizacija ar vartojimu.

Šių susitikimų tikslas – užmegzti glaudesnius bendradarbiavimo ryšius, išgirsti problemas ir kartu ieškoti galimų sprendimų būdų, išklausyti pasiūlymus, kaip sertifikavimo įstaiga galėtų tapti naudingesnė tiek savo klientams – pareiškėjams, tiek galutiniams produkcijos vartotojams, ir prisidėti prie ekologinės gamybos sektoriaus augimo Lietuvoje skatinimo.

„Turime kelis tikslus. Visų pirma, norime būti realus pagalbininkas mūsų pareiškėjui – ekologiškos ar nacionalinės kokybės produkcijos gamintojui. Taip pat siekiame suteikti užtikrintumą vartotojui dėl mūsų kontroliuojamos produkcijos atitikties standartams. Ir galutinė siekiamybė – kad Lietuvoje ekologiškai ūkininkaujančiųjų skaičius augtų“, – sako „Ekoagros“ direktorius.

Lietuvos grūdų augintojų asociacija, pasak pirmininko, jau dabar savo gretose turi nemažai ekologiškai ūkininkaujančiųjų, taip pat yra besidominčių ir planuojančių užsiimti netolimoje ateityje ekologine gamyba. Todėl ypač reikalingas dalykas, pasak jo, yra parama ir svarus paskatinimas ekologinės gamybos naujokams. Juk parama ypač svarbi pačioje veiklos pradžioje, kol įsibėgės gamyba, kol bus pagaminta ekologiška produkcija, kurią galima realizuoti.

Organizacijų vadovai diskutavo apie faktorius, galinčius paskatinti ekologinės gamybos sektoriaus augimą, ir aptarė konkrečias bendradarbiavimo perspektyvas bei ateities planus.

„Ekoagros“ informacija