Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

SUSITIKIMAS SU VŠĮ „SVEIKATAI PALANKUS“ ATSTOVĖMIS

Viešojoje įstaigoje „Ekoagros“ liepos 2 d. apsilankė VšĮ „Sveikatai palankus“ direktorė Raminta Bogušienė ir plėtros vadovė Eglė Akelaitienė. Susitikimo metu aptartos VšĮ „Ekoagros“ dalyvavimo 2018 m. rugsėjo 21 d. vyksiančioje VšĮ „Sveikatai palankus“ organizuojamoje „Kokybiško maisto šventėje“ galimybės. Kokybiško maisto šventė – pirmas toks renginys Lietuvoje, kurio tikslas – populiarinti, mokyti atpažinti ir skatinti kokybiškų maisto produktų gamybą bei vartojimą, pagrindinis renginio rėmėjas – Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija. Sutarta, kad VšĮ „Ekoagros“ šios šventės metu vartotojams pristatys esminius ekologiško ir įprastinio maisto skirtumus, pateiks informaciją, apie tai, kaip auginamas ir galutinį vartotoją pasiekia ekologiškas bei nacionalinės kokybės produktas.

Susitikimo metu taip pat aptarti svarbiausi ilgalaikio bendradarbiavimo aspektai, ekologiškų, nacionalinės kokybės ir kitų kokybiškų produktų atsiradimo rinkoje (darželiuose, mokyklose, slaugos, globos namuose, ligoninėse, kavinėse ir pan.) variantai. VšĮ „Ekoagros“ direktorius prof. dr. Gintautas Labanauskas akcentavo, kad nors plačioji visuomenė supranta, jog ekologiški produktai yra svarbūs bei reikalingi, tačiau ne visi gali tokių produktų įsigyti dėl didesnės jų kainos. Todėl ekologiškų ir nacionalinės kokybės produktų atsiradimas jautriausių socialinių grupių – vaikų, ligonių, senelių – maitinimo įstaigose neišvengiamai turi būti siejamas su valstybės finansiniu prisidėjimu.

Atsižvelgiant į bendrus VšĮ „Ekoagros“ ir VšĮ „Sveikatai palankus“ siekius bei tikslus, planuojamomis bendradarbiavimo priemonėmis bus galima prisidėti prie sveikesnės visuomenės formavimo.