ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Ekoagros title

Tarptautinėje ekologiškų maisto produktų ir gėrimų parodoje „BIOFACH 2019“ bus pristatyta lietuviška ekologiška produkcija

Paroda  įvardijama kaip stambiausias pasaulio ekologiškų produktų gamintojų forumas, kurio metu vyksta įvairūs renginių ciklai, diskusijos, skirti su ekologiniu ūkininkavimu bei ekologiškos produkcijos gamyba susijusioms temoms.

VŠĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (Agentūra) organizuoja Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių dalyvavimą bei jų gaminamos ekologiškos produkcijos pristatymą tarptautinėje ekologiškų  maisto produktų ir gėrimų parodoje „BIOFACH 2019“, kuri vyks 2019 m. vasario 13–16 dienomis Niurnberge, Vokietijoje. Kiekvienais metais į parodą susirenka gausus būrys ne tik ekologiškos produkcijos sektoriaus gamintojų, tiekėjų ir verslo partnerių, bet ir esamų bei potencialių šios produkcijos vartotojų, taip pat ypač paroda domisi ekologiškų maisto produktų parduotuvės, importuotojai, eksportuotojai, didmenininkai. Parodos atidarymas planuojamas 2019 m. vasario 13 dieną 12.30 val.

Tarptautinė ekologiškų  maisto produktų ir gėrimų paroda „BIOFACH 2019“ vyksta jau 29 kartą ir turi labai sėkmingą istoriją. Parodą įkūrė Hagen Sunder, Hubert Rottner and Jürgen Ries, kurių organizuotoje parodoje dalyvavo 197 dalyviai ir tai buvo pirmoji ekologiškų ir natūralių produktų paroda Europoje. 2001 metais parodos organizavimas buvo perduotas kompanijai NürnbergMesse ir ji sėkmingai įsitvirtino pasauliniame parodų kontekste.

Paroda  įvardijama kaip stambiausias pasaulio ekologiškų produktų gamintojų forumas, kurio metu vyksta įvairūs renginių ciklai, diskusijos, skirti su ekologiniu ūkininkavimu bei ekologiškos produkcijos gamyba susijusiomis temomis. Didelio parodos dalyvių ir lankytojų dėmesio sulaukia kasmet teikiami „Geriausio ekologiško vyno“, „Geriausio ekologiško alyvuogių aliejaus“ apdovanojimai, o ypač „Geriausio naujo produkto“ nominacija, kurios metu kompetentingi atstovai lankytojams pristato ekologiškos produkcijos naujienas iš skirtingų pasaulio šalių.

2018 m. paroda sulaukė apie 3000 dalyvių bei 51 453 lankytojų. „BIOFACH 2018” aplankė apie 170 oficialių delegacijų bei garbingų svečių. Savo produktus dalyviai pristatė net 10 sektorių, tokių kaip gėrimų, vaisių ir daržovių, mėsos ir dešrelių produktų, žuvies produktų, miltinių produktų, sūrių, aliejų, šaldytų produktų, saldumynų, riešutų, džiovintų vaisių, šokoladų, natūralios kosmetikos ir kt.

2019 metais parodoje ketina dalyvauti ir pristatyti savo produkciją apie 2800 kompanijų iš 76 pasaulio šalių. „BIOFACH 2019“ parodoje laukiama apie 51 000 lankytojų iš 130 pasaulio šalių.

Parodos „BIOFACH 2019“ metu jungtiniuose nacionaliniuose Lietuvos stenduose dalyvaus: UAB „Choco group“ (ekologiška šokolado masė, kakavos glaistai ir konditerijos įdarai), UAB „Malsena plius“ (įvairių rūšių kvietiniai ir ruginiai miltai, miltų mišiniai, manai, kvietiniai gemalai bei sėlenos), UAB „Bioenergy LT“ (organinės trąšos), UAB „Biogrūdai“ (ekologiški grūdai), AB „Auga group“ (ekologiški gaminiai ir žaliava), VšĮ „Ekoagros“ (ekologinės gamybos ir nacionalinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų sertifikavimas bei kontrolė), UAB „Daumantai LT“ (majonezas ir pomidorų padažai), UAB „Pajuva“ (riešutai traškioje luobelėje, sėklos, skrebučiai, salotų pagardai, džiovinti vaisiai), UAB „Ekofarm“ (organinės trąšos, organiniai javai), UAB „Universal Trade“ (ekologiški grūdai), UAB „Borela“ (ekologiški pluoštinių kanapių baltyminiai kanapgrūdžių produktai, miltai ir aliejus), UAB „Orivega“ (ekologiškas riešutų sviestas), UAB „Jovaigė“ (garuose virti ir vakuume supakuoti burokėliai).

2019 m. gruodžio 19  d. aplankyti tarptautinę ekologiškų maisto produktų ir gėrimų parodą „BIOFACH 2019“ ir jungtinį nacionalinį Lietuvos stendą Agentūra pakvietė Lietuvos Respublikos ambasadorių Vokietijos Federacijos Respublikoje Darių Joną Semašką ir žemės ūkio atašė Vokietijos Federacijos Respublikoje Mindaugą Milinį bei komercijos atašė Vokietijos Federacijos Respublikoje Šarūnę Šablevičienę.

Tuo pačiu metu vyks ir tarptautinė grožio bei ekologiškos kosmetikos paroda „VIVANESS 2019“, kurioje savo produkciją kasmet pristato daugiau nei 250 dalyvių iš 30 pasaulio šalių ir sulaukia daugiau nei 40 tūkst. lankytojų. Parodoje galima ne tik užmegzti naujų verslo kontaktų, tačiau ir susipažinti su ekologiškos kosmetikos įvairove organizatorių sukurtoje jaukioje aplinkoje.

Vokietijos rinka yra labai svarbi Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportui, įmonės dalyvaudamos parodoje „BIOFACH 2019“ turi galimybę ne tik pristatyti savo gaminamą produkciją parodos lankytojams iš įvairių pasaulio šalių, tačiau sutvirtinti jau esamus ir užmegzti naujus ryšius su verslo partneriais.

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros informacija