| LT EN RU

Aptarta meteorologinių reiškinių nulemta sudėtinga situacija žemės ūkyje

Rugsėjo 5 d. Žemės ūkio rūmų tarybos posėdyje, be kitų klausimų, aptarta sudėtinga šiemetinė situacija žemės ūkyje, susidariusi dėl sausros. Klausimą bandyta išnagrinėti visapusiškai, todėl pakviesta dalyvauti daug svečių, įvairių institucijų atstovų. Posėdyje dalyvavo ir VšĮ „Ekoagros“ atstovai.

Meteorologai teigia, jog ši vasara buvo viena iš anomaliausių per pastaruosius kelis dešimtmečius. Karščiai, sausros ir gaisrai buvo stebimi visą sezoną ne tik Europoje, bet ir Rytų Azijoje bei Šiaurės Amerikoje. Žemės ūkio rūmų duomenimis, Lietuvoje šiais metais, lyginant su praėjusiais, derliaus nuostolis – apie 30–50 proc.

Ką daryti ūkininkui? Kaip laikytis įsipareigojimų, prisiimtų įgyvendinant paramos priemones? Kaip elgtis su verslo partneriais sudarius sutartis dar prieš nutinkant gamtos nelaimei? Posėdyje bandyta paliesti visus šiuos aspektus.

Valdžios poziciją posėdyje išsakė ir informacija, kas nuveikta ir planuojama stengiantis padėti žemdirbiams, pasidalijo žemės ūkio ministras Giedrius Surplys bei Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas. Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, VšĮ „Ekoagros“ atstovai patarė, kaip konkrečiais elgtis tiems, kurie laikosi įsipareigojimų, prisiimtų įgyvendinant paramos priemones, pasidalijo informacija, kaip yra sumažinti reikalavimai.

„Džiaugiuosi, kad nuo šiol nebereikės kaskart, kai ištinka stichinė gamtos nelaimė, keisti teisės aktų. Tai leis šiemet padaryti universalaus pobūdžio – tinkami tiek sausros, tiek liūčių ar kt. atveju – pakeitimai Ekologinio žemės ūkio taisyklėse ir nacionalinės kokybės produktų specifikacijose“, – sakė VšĮ „Ekoagros“ direktorius Gintautas Labanauskas.

Naudingais patarimais pasidalijo ir UAB „Žemės ūkio paskolų garantijų fondas“, „Vereinigte Hagelversicherung VVaG“ filialo „VH Lietuva“, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos atstovai.

Apie teisės aktų pakeitimus, aktualius ekologiškos ir nacionalinės kokybės produkcijos gamintojams, galite skaityti čia: https://www.ekoagros.lt/teises-aktu-pakeitimai-aktualus-ekologiskos-ir-nacionalines-kokybes-produkcijos-gamintojams-nukentejusiems-nuo-sausros.

Daugiau apie Žemės ūkio rūmų tarybos posėdį (taip pat posėdžio pranešimus) rasite čia: https://www.zur.lt/lt/nuo-funkciju-perdavimo-iki-interesu-gynimo-briuselyje/#more-9578.

VšĮ „Ekoagros“ informacija