Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Dalyvaukite konkurse ir laimėkite savo grupei arba klasei užduočių knygelių apie ekologiškus produktus!

Ar domitės ekologija ir sveika mityba? Ar norite sužinoti, kokie produktai vadinami ekologiškais, kuo jie išskirtiniai ir kaip juos atpažinti parduotuvėse? Dalyvaukite konkurse „EKO takučiu – ten, kur sveika ir skanu“ ir laimėkite savo grupei arba klasei mūsų išleistų įdomių ir smagių autorinių užduočių knygelių apie ekologiją, ekologinę gamybą ir ekologiškus produktus.

Kas gali dalyvauti ir ką reikia padaryti

Konkurso dalyvis – ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigos grupė arba klasė, pateikusi konkursui savo grupinį darbą.

Užduotis dalyviams – pateikti fotografiją (ne daugiau kaip vieną), iliustruojančią grupės arba klasės veiklą ekologinio sąmoningumo ir sveikos gyvensenos tema (gali būti užfiksuoti užsiėmimų, pamokėlių momentai, įvairios kūrybinės veiklos šia tema rezultatai – projektai, piešiniai ir pan.).

Daugiau apie reikalavimus būtinai pasiskaitykite konkurso nuostatuose (žr. apačioje). Fotografiją reikia atsiųsti el. paštu konkursai@ekoagros.lt iki balandžio 20 d. Kartu būtina atsiųsti užpildytą dalyvio anketą.

Kuo apdovanojami laimėtojai

Konkurso darbus vertins organizatorių sudaryta komisija. Ji išrinks 10 nugalėtojų – grupių  arba klasių. Nugalėtojai apdovanojami savišvietai skirtu rinkiniu, kurį sudaro knygelės „EKO takučiu – ten, kur sveika ir skanu“ visiems grupės ar klasės vaikams ir skaidrės, padėsiančios susipažinti su knygelės turiniu.

Taip pat papildomai bus apdovanota viena grupė ar klasė, kurios darbas „Ekoagros“ „Facebook“ puslapyje surinks daugiausia balsų (paspaudimų „Patinka“). Balsavimas vyks iki balandžio 26 d. 24:00 val.

Norime atkreipti klasės vadovų dėmesį, kad visos konkursui pateiktos fotografijos bus skelbiamos „Ekoagros“ „Facebook“ puslapyje. Tad jei nuotraukose užfiksuoti vaikučiai, pasirūpinkite leidimais fotografuoti nepilnamečius.

Apie užduočių knygelę

Kiekvieno mūsų žingsnio šiame gyvenime sėkmė priklauso nuo to, ar jaučiamės sveiki. O tai daugiausia lemia mityba. Per pastaruosius 50 metų į maistą imta dėti net 3500 naujų cheminių priedų. Dažnam mieliau pirkti produktą, kurio išvaizda ir spalva nepriekaištinga. Be to, tokie produktai lėtai genda. Tai pagrindinės priežastys, dėl ko į maistą dedama sintetinių priedų ir cheminių medžiagų. Tačiau tokios medžiagos yra kenksmingos.

Geriausias būdas jų išvengti – kiek įmanoma dažniau rinktis ekologiškus produktus. Jų sudėtyje nėra sintetinių maisto priedų – dažiklių, saldiklių, konservantų ir kt. Tokie produktai neužteršti cheminėmis medžiagomis – sunkiaisiais metalais, pesticidų likučiais, antibiotikais, hormonais. Juose nėra genetiškai modifikuotų organizmų (GMO). Be to, ekologinės gamybos tikslas – ne tik gaminti saugų ir kokybišką produktą žmogui, bet ir tausoti aplinką, taupiai naudoti išteklius.

Knygelės autorė

Ši užduočių knygelė skirta supažindinti su ekologine gamyba, ekologiniais ūkiais, ekologiškais maisto produktais ir jų ženklinimu. Išmoksite ne tik atpažinti šiuos produktus parduotuvių lentynose, bet ir sužinosite, kodėl jie naudingi mūsų sveikatai. Užduotys pritaikytos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams. Tačiau knygelė turėtų būti įdomi ir šiek tiek vyresniems – besimokantiems mokyklos pradinėse klasėse.

Knygelės autorė – Ingrida Meškinytė, gamtos mylėtoja ir žinoma ornitologė, baigusi studijas Lietuvos edukologijos universitete, rengianti mokomąsias knygeles vaikams ir vedanti edukacines programas.

KONKURSO_NUOSTATAI.pdf

DALYVIO_ANKETA.doc

„Ekoagros“ informacija

Daugiau informacijos apie konkursą: specialistė plėtrai (komunikacijai) Irma Minskienė, tel. 8 683 35428, el. p. konkursai@ekoagros.lt