ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Ekoagros title

Ekologinės gamybos sertifikavimo naujovės

Parodos „Sprendimų ratas“ metu VšĮ „Ekoagros“ tradiciškai surengė seminarą parodos lankytojams apie ekologinės gamybos sertifikavimo naujoves. Įstaigos kokybės vadovas Tomas Demikis seminaro dalyviams pristatė naująjį Europos Sąjungos ekologinės gamybos reglamentą, aktualius šiemetinius nacionalinių ekologinę gamybą reglamentuojančių taisyklių pakeitimus bei pateikė kitos naudingos informacijos.

Svarbiausia naujiena – tai po poros metų, 2021 metų sausio 1-ąją, įsigaliosiantis naujas Europos Sąjngos ekologinės gamybos reglamentas, kuris pakeis šiuo metu ekologinę gamybą reglamentuojančius teisės aktus.

„Šia tema dar tik pradedama diskutuoti, kuriamos įvairios darbo grupės. Kol kas dar nėra ir Europos Komisijos išaiškinimų, – sakė T. Demikis. – Tačiau informacijos šia tema dar bus daug ir ji bus nuolat skelbiama.“

Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 848/2018 galite rasti „Ekoagros“ interneto svetainės skyriuje „Teisės aktai ir formos“. Taip pat daugiau apie naująjį reglamentą galima pasiskaityti ankstesnėse „Ekoagros“ naujienose: https://www.ekoagros.lt/europos-komisijos-pranesimas-naujas-ekologines-gamybos-reglamentas

Kita naujiena – nacionalinių taisyklių pakeitimai, kuriais nustatyti veiksmai tais atvejais, kai meteorologiniai ar hidrologiniai reiškiniai paveikia pasėlių būklę ar derliaus kokybę (daugiau apie Ekologinio žemės taisyklių pakeitimus: https://www.ekoagros.lt/teises-aktu-pakeitimai-aktualus-ekologiskos-ir-nacionalines-kokybes-produkcijos-gamintojams-nukentejusiems-nuo-sausros).

Dar viena šių metų naujovė – nuo balandžio įsigalioję Ekologinio žemės ūkio taisyklių pakeitimai, kuriais apibrėžiama, kokie reikalavimai taikomi nuotolinei prekybai ekologiškais maisto produktais. Nauja yra tai, kad nuotolinės prekybos šiais produktais veikla nuo šiol turi būti sertifikuota.

Seminare pateikta informacijos apie taikomas poveikio priemones už ekologinių ūkių ir įmonių patikrų metų nustatytas neatitiktis, apie mėginių ėmimą ir atliekamus laboratorinius tyrimus. Taip pat – apie jau antrus metus Žemės ūkio ministerijos iniciatyva vykdomą prevencinę akciją – sustiprintą papildomą ekologiškai auginamų grikių kontrolę, kuria siekiama nustatyti, ar auginimo procese nebuvo panaudota augalų apsaugos produktų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos glifosato.  

Skaityti daugiau – „Ekoagros“ kokybės vadovo Tomo Demikio pranešime: Ekologinės_gamybos_sertifikavimo_naujovės_ir_ypatumai_pranešimas.pdf

VšĮ „Ekoagros“ informacija