ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Naujienos

Nop 2

„Ekoagros“ ruošiasi USDA NOP akreditacijos pratęsimui

2022-08-12

„Ekoagros“ su vizitu lankėsi Stephen‘as Nix‘as, Jungtinių Amerikos Valstijų Žemės ūkio departamento (USDA) Nacionalinės ekologijos programos (NOP) akreditacijos vadovas. „Ekoagros“ yra akredituota vykdyti ekologinės gamybos sertifikavimo pagal USDA NOP reikalavimus veiklą nuo 2017 m. Akreditacija suteikiama kas 5 metus, tad šiemet atėjo metas persiakredituoti. Tam, kad akreditacija būtų pratęsta, įstaiga yra audituojama – tikrinama, kaip ji atlieka sertifikavimo procesus, koks jos potencialas ir gebėjimas tai atlikti. Tokiu tikslu – visa tai įvertinti į Lietuvą ir atvyko Stephen‘as Nix‘as.


Skaityti daugiau

20180409pht01285 original

Prevencinių ir atsargumo priemonių planai veiklos vykdytojams (atnaujinti 2022-08-10)

2022-08-11

„Ekoagros“ parengė rekomendacinius prevencinių ir atsargumo priemonių planus šioms sertifikuojamoms sritims: augalininkystei, gyvulininkystei, bitininkystei, akvakultūrai ir laukinės augalijos rinkimui. Juos rasite www.ekoagros.lt skyrelyje „Ekologinis ūkininkavimas“ / „Prevenciniai ir atsargumo priemonių planai“.


Skaityti daugiau

Augalininkystei

Informacija veiklos vykdytojams dėl sankcijų už paralelinę produkciją

2022-08-09

Vadovaujantis reglamentu 2018/848 (9 str. 7 punktas), valda gali būti padalijama į aiškiai ir veiksmingai atskirtus ekologinės gamybos, perėjimo prie ekologinės gamybos laikotarpio ir neekologinei gamybai skirtus gamybos vienetus, jeigu neekologinės gamybos vienetuose augalų atveju bus naudojamos skirtingos rūšys, kurias galima lengvai atskirti. Svarbu, kad galutinis gautas ekologiškas arba perėjimo prie ekologinės gamybos produktas būtų lengvai atskiriamas nuo neekologinės gamybos vienetuose gautų produktų.


Skaityti daugiau

Zalioji trasa

Naudinga informacija veiklos vykdytojams apie augalus žaliajai trąšai

2022-08-05

Žemės ūkio ministerija pateikia atsakymus į keletą „Ekoagros“ veiklos vykdytojams aktualių klausimų apie tarpinius pasėlius, žaliąją trąšą, žaliąjį pūdymą ir kt.


Skaityti daugiau

Dsc 0100 2

BIOFACH: klimato apsauga, tvarumas ir pasaulinis apsirūpinimas maistu

2022-08-02

Po dvejų metų pertraukos Vokietijoje, Niurnberge, liepos pabaigoje pirmaujanti pasaulyje tarptautinė ekologiškų produktų paroda Biofach vėl sukvietė ekologinę bendruomenę susitikti gyvai ir pasidalyti patirtimi, naujienomis bei apsikeisti idėjomis ir planais ateičiai. „Sveiki sugrįžę – tokia buvo palaikančioji žinutė grįžus į įprastą Biofach kongreso ir parodos formatą, nors ir vasaros ritmu. Šiemet išskirčiau dvi esmines temas“, – sako „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė.


Skaityti daugiau

Seminaru foto

„Ekoagros“ nemokamas nuotolinis seminaras „Ekologiškų produktų importo veiklos sertifikavimas (dokumentų parengimas, Traces sistema, sertifikavimo etapai)“

2022-08-02

Kviečiame rugpjūčio 9 d. 10 val. veiklos vykdytojus į nemokamą nuotolinį „Ekoagros“ seminarą „Ekologiškų produktų importo veiklos sertifikavimas (dokumentų parengimas, Traces sistema, sertifikavimo etapai)“.


Skaityti daugiau

Kanapytes

VMVT informacija dėl pluoštinių kanapių maisto produktų

2022-08-02

2021 m. lapkričio 1 d. įsigaliojusi Pluoštinių kanapių įstatymo naujoji redakcija leidžia visą pluoštinės kanapės augalą panaudoti maistui. Šio įstatymo 4 straipsnio 4 punkte yra nurodyta, kad pluoštinių kanapių gaminiuose tetrahidrokanabinilio (THC) kiekis neturi viršyti leidžiamos 0,2 procento. VMVT įgaliota atlikti pluoštinių kanapių maisto gaminių ir pašarų gamybos ir tiekimo rinkai bei tetrahidrokanabinolio (THC) kiekio juose ir šių gaminių gamybos metu susidarančiuose tarpiniuose produktuose priežiūros funkcijas.


Skaityti daugiau

Nauja ekologinio zurnalo forma 2022 07 20

Patvirtinta nauja Ekologinės gamybos žurnalo forma

2022-07-21

Žemės ūkio ministro 2022 m. liepos 20 d. įsakymu Nr. 3D-857 buvo pakeista ir nauja redakcija išdėstyta Ekologinės gamybos žurnalo forma. Taip pat atlikta keletas pakeitimų Ekologinės gamybos žurnalo pildymo tvarkos apraše.


Skaityti daugiau

Cv 5973796 1280

„Ekoagros“ kviečia prisijungti prie komandos: darbo pasiūlymas ekspertui / ekspertei

2022-07-15

„Ekoagros“ skelbia konkursą ekspertui / ekspertei. Darbo vieta Kaunas arba Telšiai (arba nuotoliniu būdu). Norinčius dalyvauti konkurse prašome iki rugpjūčio 3 d. atsiųsti gyvenimo aprašymą (CV) ir motyvacinį laišką el. paštu info@ekoagros.lt.


Skaityti daugiau

Drops of milk g81b0adb8d 1920

Europos Komisijos atsakymas į Žemės ūkio ministerijos paklausimą dėl maisto fermentų preparatų naudojimo

2022-07-08

Europos Komisija pateikė išaiškinimą į Žemės ūkio ministerijos paklausimą dėl maisto fermentų preparatų naudojimo.


Skaityti daugiau

Viso: 430