ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Naujienos

Tyrimas web

Tyrimas atskleidė šalies gyventojų požiūrį į ekologiškus produktus

2024-06-13

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija gegužės mėnesį apklausė 1014 respondentų iš visos Lietuvos – nuo 18 iki 75 metų amžiaus, skirtingų socialinių-demografinių charakteristikų: išsimokslinimo, užsiėmimo, šeiminės padėties, pajamų. Tyrimas atskleidė jų turimas žinias apie ekologiškus produktus, požiūrį, pasitikėjimą, pirkimo įpročius.


Skaityti daugiau

Logo1 pos 3

Pasitikrinkite, ar darote tai teisingai: „Ekoagros“ parengė ekologiškų produktų ženklinimo vadovą

2024-06-12

Ekologinės gamybos produktai ženklinami dviem ženklais: Europos Sąjungos (ES) ekologinės gamybos logotipu ir nacionaliniu ekologiškų produktų ženklu. Visos ekologiškų produktų etiketės prieš spaudą privalo būti suderintos su „Ekoagros“.


Skaityti daugiau

Moldovos vizitas

Lietuvoje viešėjusiai Moldovos delegacijai, vadovaujamai šios šalies žemės ūkio ir maisto pramonės ministro, pristatytas ir Lietuvos ekologinės gamybos sektorius

2024-06-11

Praėjusį penktadienį Lietuvoje viešėjo Moldovos žemės ūkio ir maisto pramonės ministro, ministro pirmininko pavaduotojo Vladimiro Bolea vadovaujama delegacija. Moldova rudenį kartu su prezidento rinkimais rengs referendumą dėl stojimo į Europos Sąjungą (ES). Tad šio vizito pagrindinis tikslas – pasisemti Lietuvos patirties žemės ūkio srityje stojant į ES.


Skaityti daugiau

06 04

Apie tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarbą ekologinės gamybos kontrolės sistemoje

2024-06-05

Yra teigiama, remiantis įvairiais šaltiniais, kad bendradarbiavimo tarp institucijų dėka veiklos ar projektų sėkmės tikimybė padidėja 30 proc. Kitas aspektas – norint išspręsti sudėtingus šiandieninio sudėtingo pasaulio klausimus ar bent rasti kelius, vedančius į tuos sprendimus, institucijų bendradarbiavimas yra jau ne tik reikalingas, bet ir būtinas. Šią savaitę „Ekoagros“ viešėjo atstovai iš dviejų institucijų – Žemės ūkio ministerijos ir Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos.


Skaityti daugiau

Kontroles iliustracija

O kas tikrina „Ekoagros“?

2024-06-05

Neseniai vienoje diskusijoje iškilo klausimas – o kas tikrina tuos, kurie sertifikuoja ekologinius ūkius bei gamintojus. Kitaip tariant, kas vertina „Ekoagros“ veiklą ir jos kokybę? Atsakome, o žinantiems primename: „Ekoagros“ veiklą nuolatos tikrina ir vertina daugybė institucijų. Tai Europos Komisija, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Nacionalinė mokėjimo agentūra, Nacionalinis akreditacijos biuras, išorinės finansų audito įmonės ir kt.


Skaityti daugiau

Online 4208112 1280

Informacija dėl pasikeitimų TRACES sistemoje (aktualu vykdantiems ekologiškų produktų importo iš trečiųjų valstybių veiklą)

2024-05-29

Nuo birželio 11 d. ES elektroninės sistemos TRACES, kurioje skelbiami visų ekologinę gamybą vykdančių veiklos vykdytojų galiojantys sertifikatai, naudotojai prisijungimui prie šios sistemos turės naudoti dviejų veiksnių tapatumo patvirtinimą. Ši informacija aktuali tik veiklos vykdytojams, vykdantiems ekologiškų produktų importo iš trečiųjų valstybių veiklą.


Skaityti daugiau

Rinkis preke lt

Organizatoriai kviečia apsvarstyti galimybę pristatyti savo verslą parodoje „Rinkis prekę lietuvišką 2024“, kuri „Žalgirio“ arenoje, Kaune, vyks spalio 11–13 d.

2024-05-23

Organizatoriai kviečia apsvarstyti galimybę pristatyti savo verslą parodoje „Rinkis prekę lietuvišką 2024“, kuri „Žalgirio“ arenoje, Kaune, vyks spalio 11–13 d. Šios parodos metu „Ekoagros“ organizuos konferenciją vartotojams „Renkuosi ekologišką: keičiu save, keičiu pasaulį“, tad parodoje ekologijai bus skiriamas išskirtinis dėmesys, o į konferenciją atėję klausytojai ieškos ekologiškų produktų!


Skaityti daugiau

Prasidejo patikros1

Pradėjome kasmetinių tikrinimų ūkininkų valdose darbų sezoną: per artimiausius 5 mėn. „Ekoagros“ planuoja aplankyti apie 2500 ūkių

2024-05-21

„Kartais mūsų klausiama, kam reikalinga kontrolė, patikros, – sako „Ekoagros“ kokybės vadovas Tomas Demikis. – Atsakome: ekologinės gamybos kontrolė reikalinga, kad būtų ūkininkaujama laikantis visų šiam gamybos būdui taikomų reikalavimų, o vartotojus pasiektų tikrai ekologiški produktai.“


Skaityti daugiau

Vytautas račickas 1

Ekologiško viešojo maitinimo statistikos kreivė ėmė kilti aukštyn: Lietuvoje sertifikuojasi vis daugiau vaikų darželių, atveria duris ir sertifikuotos kavinės

2024-05-20

„Sveikiname visas naujas įstaigas, priėmusias sprendimą sertifikuotis, ir džiaugiamės tomis, kurios tą padarė jau anksčiau“, – sako ekologinės gamybos sertifikavimo įstaigos „Ekoagros“ vadovė Virginija Lukšienė. O „Ekoagros“ gegužės 21 d. 14.00 val. kviečia vaikų darželius – tiek jau dalyvaujančius Žemės ūkio ministerijos programoje, tiek dar tik svarstančius apie tai, taip pat visas maitinimo paslaugas teikiančias įmones – kavines, restoranus, maisto šventėms ruošėjus, kaimo turizmo sodybas ir kitas – į nuotolinį nemokamą seminarą „Ekologiškų maitinimo paslaugų sertifikavimas, viešojo maitinimo veiklos ekologiškumo ženklai, jų suteikimo tvarka“.


Skaityti daugiau

Sezonas2

Ekologinės gamybos veiklos vykdytojai iki paskutinės pasėlių deklaravimo dienos turi užpildyti Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraišką

2024-05-09

Informaciją apie numatomą ūkio tikrinimo datą ir patikrai paskirtą tikrintoją visi veiklos vykdytojai gaus iš „Ekoagros“ atskiru laišku ar nurodytu el. paštu.


Skaityti daugiau

Viso: 575