ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Naujienos

Farm

„Ekoagros“ parengti prevencinių ir atsargumo priemonių planai veiklos vykdytojams

2022-05-24

VšĮ „Ekoagros“ parengė rekomendacinius prevencinių ir atsargumo priemonių planus šioms sertifikuojamoms sritims: augalininkystei, gyvulininkystei, taip pat yra ruošiami ir netrukus bus paskelbti kitoms sritims – bitininkystei, akvakultūrai ir laukinės augalijos rinkimui. Šie parengti plana yra rekomendaciniai, tad veiklos vykdytojai gali turėti savo sukurtus prevencinių ir atsargumo priemonių planus.


Skaityti daugiau

Eko agros seminarai

„Ekoagros“ rengtų seminarų įrašai

2022-05-20

Gegužės mėnesį „Ekoagros“ rengė internetinius seminarus esamiems ir būsimiems veiklos vykdytojams. Neturėjusiems galimybės dalyvauti – seminarų įrašai.


Skaityti daugiau

If 3

IFOAM Organics Europe 20-metis: dar reikia daug nuveikti, kad žemės ūkis atitiktų planetos poreikius

2022-05-18

„Ekoagros“ organizacijos IFOAM Organics Europe (IFOAM OE) narė yra nuo 2015 m. IFOAM OE vienija daugiau nei 200 organizacijų, asociacijų ir įmonių iš Europos Sąjungos, Europos laisvos prekybos asociacijos ir šalių kandidačių ir atstovauja daugiau nei 400 000 maisto tiekėjų visoje Europoje. Gegužės 11 d. „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė dalyvavo šios organizacijos 20-mečio renginyje.


Skaityti daugiau

Ieškome naujo komandos nario

Darbo pasiūlymas maisto ir pašarų tvarkymo įmonių tikrintojui-ekspertui / tikrintojai-ekspertei

2022-05-18

VšĮ „Ekoagros“ plečią komandą ir prie kolektyvo siūlo prisijungti maisto ir pašarų tvarkymo įmonių tikrintoją-ekspertą / tikrintoją-ekspertę.


Skaityti daugiau

Dsc 0471 1

„Ekoagros“ kasmetinių patikrų sezoną pradėjo 25 jubiliejinių ąžuoliukų sodinimu VDU ŽŪA giraitėje

2022-05-17

Kiekvienais metais „Ekoagros“ darbuotojai prieš prasidedant kasmetinėms ekologinės gamybos patikroms susirenka į sertifikavimo sezono pradžios renginį – aptarti tais metais laukiančių darbų ir iššūkių. Šiemet sertifikavimo sezonas ypatingas – jubiliejinis 25-asis: prieš ketvirtį amžiaus Kaune buvo įsteigta pirmoji Baltijos šalyse ekologiškų produktų sertifikavimo įstaiga „Ekoagros“. Tad ir sezono pradžios renginys surengtas kitoks bei išskirtinis. Pradedant sertifikavimo sezoną nuspręsta kartu įgyvendinti darbuotojų idėją – minint įstaigos jubiliejų pasodinti 25 ąžuoliukus.


Skaityti daugiau

Table g00d928717 1920

„Ekoagros“ informacija ekologinės gamybos vykdytojams prieš patikras

2022-05-12

Veiklos vykdytojai iki einamųjų metų paskutinės pasėlių deklaravimo be vėlavimo dienos (2022 m. birželio 14 d.) turi užpildyti Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraišką. Po birželio 14 d. paraiškos sertifikuoti ekologinę gamybą nepriimamos.


Skaityti daugiau

Kaimas į namus

www.kaimasinamus.lt tampa elektronine parduotuve: ūkininkai kviečiami registruotis

2022-05-11

Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros („Litfood“) administruojamos platformos www.kaimasinamus.lt dabartinė versija netrukus bus uždaryta, o nuo gegužės pabaigos platforma dirbs kaip ELEKTRONINĖ PARDUOTUVĖ tik su naujai užsiregistravusiais tiekėjais.


Skaityti daugiau

Market 601580 1920 2

„Ekoagros“ pasirašė atstovavimo sutartį su „Naturland“

2022-05-05

Balandžio 26 d. „Ekoagros“ pasirašė oficialaus atstovavimo Lietuvoje ir Baltijos šalyse sutartį su tarptautinį „Naturland“ standartą suteikiančia Vokietijos ūkininkų asociacija. Organizacijų bendradarbiavimas tęsėsi jau ne vienus metus – „Ekoagros“ pagal suteiktus įgaliojimus vykdė patikras Lietuvos ekologiniuose ūkiuose pagal standarto reikalavimus. O nuo šiol yra pasirašyta ir atstovavimo sutartis. Be to, su sutarties pasirašymu išplėsta ir akreditacijos sritis – ne tik pirminei gamybai, bet ir ekologiškų produktų perdirbimui.


Skaityti daugiau

Uk flag

Jungtinė Karalystė atidėjo nuo liepos planuotus taikyti naujus importo kontrolės reikalavimus prekėms iš ES

2022-05-03

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė paskelbė, kad nauji importo kontrolės reikalavimai, kurie turėjo būti taikomi nuo liepos 1 d. produktams iš Europos Sąjungos (ES), bus atidėti iki 2023 m. gruodžio 31 d. Nauji administraciniai reikalavimai turėjo būti taikomi maisto produktams ir šviežiems produktams. O 2021 m. sausio mėn. įvesta didžiausios rizikos gyvūnų, gyvūninių produktų, augalų ir augalinių produktų importo kontrolė bus taikoma ir toliau.


Skaityti daugiau

Shutterstock 114907888 2

Kokia Lietuvoje ekologiškų produktų rinka

2022-04-28

2020 m. Europoje ekologiškų produktų rinka pasiekė rekordinį lygį. Ji padidėjo 15 proc. ir pasiekė 52 mlrd. eurų – tai didžiausias augimo tempas per pastarąjį dešimtmetį. Toliau didėjo ir ekologinės žemės ūkio paskirties žemės plotai. Ką Europos, taip pat Lietuvos, rinkoms reiškia šios tendencijos? Nuomone dalijasi VšĮ „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė.


Skaityti daugiau

Viso: 406