ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Naujienos

Nkp

Pakoreguotos Nacionalinės maisto kokybės sistemos taisyklės: atnaujinimai įsigalios nuo kitų metų pradžios

2023-11-30

Žemės ūkio ministro lapkričio 10 d. įsakymu Nr. 3D-733 pakeistos Nacionalinės maisto kokybės sistemos taisyklės (taisyklės yra patvirtintos ministro 2022 m. gegužės 20 d. įsakymu Nr. 3D-351). Taisyklės su atnaujinimais įsigalios nuo 2024 m. sausio 1 d. Kviečiame pareiškėjus, sertifikuojančius nacionalinės maisto kokybės produktus (NKP), susipažinti iš anksto su ministro įsakymu.


Skaityti daugiau

Jonavos darzelis5

Sertifikuotas dar vienas ekologiškai vaikus maitinantis lopšelis-darželis: Jonavos darželis „Žilvitis“ įgijo „bronzinį“ sertifikatą

2023-11-28

Dar vienas vaikų lopšelis-darželis Lietuvoje ryžosi vaikus maitinti ekologiškais produktais ir gauti tai patvirtinantį sertifikatą. Suteiktas pirmasis „bronzinis“ ekologiško viešojo maitinimo ženklas, reiškiantis, kad ekologiški produktai vaikų mityboje sudaro nuo 30 iki 60 procentų. „Bronzinį“ sertifikatą įgijo Jonavos vaikų lopšelis-darželis „Žilvitis“.


Skaityti daugiau

Apklausa

Padėkite mums tobulėti: užpildykite apklausos anketą „Ar laikote mus skaidria ir etiška įstaiga?"

2023-11-23

Skirkite kelias minutes „Ekoagros“ apklausos anketai ir padėkite mums augti ir tobulėti! Dėkojame visiems iš anksto!


Skaityti daugiau

Patikru pabaiga

Vieno didelio etapo finišas: kasmetinis pagrindinių patikrų sezonas baigtas

2023-11-22

„Ekoagros“ tikrintojai lapkričio 17 d. užbaigė visus kasmetinius tikrinimus ūkių, sertifikuojančių ekologinę augalininkystės, gyvulininkystės gamybą, bitininkystę, žuvininkystę, laukinių augalų rinkimą, taip pat sertifikuojančių nacionalinės maisto kokybės produktus.


Skaityti daugiau

Asu bandymai

Mokslų daktarė Daiva Šileikienė: „Vartodami ekologišką maistą mes taupome savo energiją“

2023-11-15

Vytauto Didžioje universitete (VDU) įrengta biokristalizacijos laboratorija – viena iš nedaugelio tokių Europoje. Apie joje atliktus išskirtinius ir įdomius maisto produktų tyrimus pasakoja VDU Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakulteto docentė Daiva Šileikienė.


Skaityti daugiau

Puppy 1207816 1280

Naujiena: sureguliuoti ekologiškų pašarų augintiniams ženklinimo reikalavimai – tai naujos galimybės gamintojams, visuomenės poreikio ekologiškai produkcijai patenkinimas ir gerovė augintiniams

2023-11-09

Europos Parlamentas ir Taryba spalį išleido visiškai naujas atskiras taisykles dėl ekologiškų pašarų augintiniams ženklinimo. Ekologiškų augintinių pašarų, kaip ir visų kitų ekologiškų maisto ir žemės ūkio kilmės produktų, gamyba reguliuojama pagal vieną, visai Europai bendrą, nuo 2021 metų taikomą ES ekologinės gamybos reglamentą. O šiuo nauju teisės aktu siekiama sureguliuoti būtent ženklinimo reikalavimus.


Skaityti daugiau

Viesasis maitinimas

Teikdami maitinimo paslaugą naudojate ekologiškus produktus? Sertifikuokitės ir gaukite jūsų išskirtinumą patvirtinančius ženklus. Mažiausias reikalavimas – 30 procentų ekologiškų produktų!

2023-10-31

Viešojo maitinimo įstaigos, gaminančios maistą iš ekologiškų produktų, gali turėti tai patvirtinantį ženklą. Tereikia sertifikuoti ekologiško viešojo maitinimo veiklą.


Skaityti daugiau

Perpatikra

Kontrolės įstaiga siekia būti nešališka: dėkojame veiklos vykdytojams už bendradarbiavimą vykdant pertikrinimus

2023-10-26

Visi „Ekoagros“ sertifikuoti ekologinės gamybos vykdytojai yra tikrinami kasmet prižiūrint, kad būtų laikomasi reikalavimų. Tačiau tai dar ne viskas. Reguliariai atliekami ir pačių įstaigos darbuotojų – tikrintojų, kurie kasmet vyksta į ūkių patikras, darbo pertikrinimai.


Skaityti daugiau

Funkcijos

VšĮ „Ekoagros“ nuo 2024 metų pradžios vykdys daugiau funkcijų

2023-10-19

Nuo 2024 metų pradžios viešoji įstaiga „Ekoagros“ pradeda vykdyti funkcijas, susijusias su eksporto skatinimu, parodų organizavimu ir intervenciniais pirkimais. Jas „Ekoagros“ įgaliojo vykdyti Vyriausybė, kai buvo nuspręsta pertvarkyti VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrą į naują biudžetinę įstaigą – Žemės ūkio agentūrą prie Žemės ūkio ministerijos.


Skaityti daugiau

Ekoloin4s naudos schema 1920x1080 px horiz

„Ekoagros“ rekomenduoja: leidinys apie ekologinio žemės ūko naudą klimatui ir bioįvairovei

2023-10-18

Dabartiniame jau fiksuojamų klimato kaitos padarinių ir dar galimų grėsmių ateičiai kontekste ekologinio ūkininkavimo teigiama įtaka gamtinei aplinkai neabejojama. Sutariama, kad nors ekologinė gamyba nėra greitas sprendimas, tačiau daromas poveikis yra pastovus ir ilgalaikis. Tarptautinė organizacija IFOAM Organics Europe yra parengusi leidinį „Organic agriculture and its benefits for climate and biodiversity“ („Ekologinis žemės ūkis ir jo nauda klimatui bei bioįvairovei“).


Skaityti daugiau

Viso: 514